Zlato je pro investory velice výhodné

Fotografie: Depositphotos

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.

Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra. Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů. Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Vyplatí se

Zlato bylo odjakživa synonymem bohatství a dnes, když už se těží jen málo, to platí dvojnásob. Proto do tohoto žlutého kovu investuje stále více lidí. Dá se na něm totiž nejen dobře vydělat, ale zároveň tak lze ochránit i svůj stávající majetek.

Na zlatu, na rozdíl od jiných komodit, se negativně nepodepisují žádné druhy globálních krizí. Vždy během takovýchto období naopak jeho cena ještě stoupá. Toto se však děje i v době ekonomické konjuktury.

A jelikož hodnota zlata neustále roste a tento trend se dle odborníků jen tak neotočí, jedná se o výbornou ochranu proti inflaci.

Kdo má zájem o to investovat do zlata, měl by se vyhnout různým pochybným virtuálním formám a koupit si jistotu v podobě slitků a mincí. Běžně se u nás dají koupit i české investiční mince, avšak slitky se zde vůbec nevyrábí. Většina tuzemských prodejců nabízí zlaté cihličky ze Švýcarska.