Pravidla pro šťastný život: Troufnete si?

Pravidla doprovází vaše životy na každém kroku, proč je tedy nevyužít a nezačít žít šťastně? Líbila by se vám představa spokojeného života? Co si budeme nalhávat, kdo by si to nepřál! Samozřejmě není v moci nikoho z vás ovlivnit příchod veselých i neveselých okamžiků, kterým během svého života musíte čelit, ale pravdou zůstává, že si všichni čas od času šlapete po vlastním štěstí – a to je škoda. Ačkoli si to možná ani neuvědomujete, je to v podstatě úplně jednoduché – stačí, když se budete držet následujících pravidel, které vám dopomohou ke šťastnějšímu životu. Troufnete si naše pravidla dodržet – nebo se alespoň pokusit?

Pravidlo č. 1:

Minulost je minulost. Uvědomte si, že věci, které se již staly, v současné době nijak neovlivníte, a proto se s minulostí smiřte. Jedině tak nebude narušovat vaší přítomnost a budoucnost – a to je cesta ke spokojenému životu.

Pravidlo č. 2:

Čas dokáže zahojit vše, proto na nic nespěchejte. Ať už se vám stalo cokoli, co vám jakýmkoli způsobem ublížilo či zanechalo šrámy na duši, nespěchejte na zahojení. Zkrátka si dopřejte čashodně času.

Pravidlo č. 3:

Nedělejte si hlavu s tím, co si o vás myslí ostatní. Bohužel až příliš mnoho lidí řeší, jaký názor na ně má jejich okolí, kamarádi, známí či úplně cizí lidé. Proč, když je to naprosto zbytečné? Myslete si o nich svoje a nezajímejte se o to, co si o oni myslí o vás – to je zbytečná starost.

Pravidlo č. 4:

Porovnávat svůj život s životem ostatních je to nejhorší, co můžete udělat. Ano, každý má někdy sklony zatoužit po životě někoho jiného, zpravidla toho, jehož život je úspěšnější, pohodlnější či šťastnější. Takhle ale ubližujete jen sami sobě. Váš život je takový, jaký si ho uděláte – nepotřebujete k tomu cizí předlohu.

Pravidlo č. 5:

Naučte se alespoň jedenkrát denně usmát se. Ať už se před vámi objeví jakýkoli problém, nikdy nemůže být tak hrozný a neřešitelný, abyste jej nedokázali překonat. Ne nadarmo se říká: S úsměvem jde všechno líp.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net