Přírodní způsoby, jak zahustit obočí, aby vypadalo bohatě a upraveně v jakékoliv situaci

Fotografie: Freepik

Obočí zdobí oči a určuje výraz obličeje. Když je obočí husté a plné, působí intenzivněji. Proto není nutné přistupovat k tetování nebo mikrobladingu.

O obočí se říká, že je pro celkový vzhled obličeje stejně důležité, jako rám pro obraz. Na tence vykreslené polokružnice a téměř zcela vyškubané chloupky už zapomeňte. Takový typ obočí byl módní v minulém století. Dnes platí pravidlo, že čím je obočí hustší a silnější, tím je to lepší. S pomocí našich rad a triků ho získáte snadno a rychle.

Tipy pro krásné obočí

Každá žena touží po krásném a souměrném obočí. V posledních letech je na obočí kladen velký důraz a jeho úprava se stala běžnou rutinou každé moderní ženy. Existuje několik možností, jak si obočí upravit a dosáhnout pěstěného vzhledu. Pojďme se společně podívat, jak krásného obočí dosáhnout.

Fotografie: Pexels

Přírodní barva pro jeho zesílení

Díky této přírodní barvě na obočí můžete své řídké obočí zaplnit bez použití chemikálií. Výroba této barvy je snadná a použité suroviny vás vyjdou pouze na pár korun, a navíc je máte určitě doma. Můžete se tedy do přípravy pustit hned. Budete potřebovat následující:

  • 1 polévkovou lžíci kakaového prášku,
  • 2 polévkové lžíce rozpustné kávy,
  • 1/2 lžíce medu,
  • 1/2 lžíce kokosového oleje.
Fotografie: Freepik

Vezměte si jakoukoliv misku a smíchejte kávu, kakao a kokosový olej. Vše dobře promíchejte, dokud nezískáte hladkou pastu bez hrudek. Poté přidejte med, aby se všechny ingredience spojily, a znovu promíchejte. Pomocí vatového tamponu nebo tyčinky směs naneste na obočí a nechte ji 20 minut působit. Po uplynutí této doby obočí vyčistěte navlhčeným vatovým tamponem. Mějte na paměti, že byste tuto směs měli nanášet v několika vrstvách, aby kakaové a kávové pigmenty pronikly do obočí.

Proč použít právě tyto složky

Káva a kakaový prášek dodají obočí hnědý odstín. Kokosový olej obsahuje vitamín E a mastné kyseliny, které podporují růst hustých a zdravých vlasů. Za tímto účelem vám doporučujeme každý večer vmasírovat do obočí několik kapek kokosového oleje, který stimuluje mikrocirkulaci krve. Nechte ji působit přes noc a druhý den obočí opláchněte teplou vodou.

Fotografie: Freepik

Kromě toho, že kokosový olej vyživuje obočí a udržuje ho hydratované, chrání pokožku kolem očí před kožními infekcemi, jako je folikulitida a plísňové infekce. Stejně jako kokosový olej lze pro zhuštění obočí použít i další ingredience, například ricinový olej nebo hennu.

Ricinový olej

Ricinový olej obsahuje kyselinu ricinolovou, která podporuje růst vlasů. Než půjdete večer spát, nezapomeňte si obočí nejprve odlíčit, abyste ho očistili od nečistot. Poté pomocí vatového tamponu naneste na čisté obočí malou vrstvu ricinového oleje. Nechte ji působit přes noc a druhý den ráno si obočí umyjte jemným čisticím prostředkem.

Fotografie: Freepik

Před použitím ricinového oleje na obočí je nejlepší provést kožní test, abyste se ujistili, že nemáte alergickou reakci. Za tímto účelem jednoduše naneste malé množství oleje na část pokožky a počkejte 24 hodin, než ricinový olej použijete na obočí. Všimněte si, že ricinový olej díky obsahu omega-6, omega-9 a kyseliny ricinolové podporuje růst vlasů, posiluje vlasová vlákna a prodlužuje a zhušťuje řasy.

Henna

Henna je prášek na rostlinné bázi, který umožňuje obarvit obočí přirozenou barvou, aby vypadalo hustší a plnější. Je to skvělý kompromis pro ty, kteří se nechtějí nebo nemohou barvit chemickými prostředky. Když je vaše obočí obarvené, kontrast mezi barvou obočí a pokožky způsobí, že vaše oči vypadají větší a výraznější. Nemusíte mít obavy ani z odstínů, henna se vyrábí v různých barvách: černá, světle hnědá nebo červená – a lze je míchat.

Fotografie: Pexels

Chcete-li si obočí obarvit hennou, jednoduše smíchejte prášek s vodou, abyste získali homogenní pastu, a naneste ji na obočí. Nechte ji působit 10 minut a poté ji odstraňte opláchnutím obočí vodou. Nezapomeňte, že čím déle necháte barvu působit, tím tmavší vaše obočí bude. Před nanesením na obočí je také dobré pro jistotu vyzkoušet hennu na kůži.

Mléko

Mléko obsahuje bílkoviny, které stimulují růst vlasových folikulů. Mléko chloupky vyživí a posílí. V tomto případě se doporučuje nanášet mléko na obočí před spaním, aby působilo déle. Po očištění obočí od nečistot přiložte na obočí vatový tampónek namočený v mléce, nechte působit asi 30 minut a poté opláchněte. Pokud se rozhodnete jít spát bez opláchnutí mléka, nic se nestane.

Fotografie: Freepik

Aloe vera

Díky svým antioxidačním látkám a hydratačním vlastnostem aloe vera vyživuje vlasové folikuly a zabraňuje jejich vypadávání. Před spaním jednoduše potřete obočí trochou gelu z aloe vera a nechte ho působit přes noc. Druhý den ho opláchněte teplou vodou.

Fotografie: Freepik

Díky těmto přírodním barvám, které vám dodají intenzivní vzhled, budete moci překreslit své prořídlé obočí a získat silnější, aniž byste se museli uchýlit k permanentnímu nebo semi-permanentnímu make-upu obočí.

Zdroj: WomensHealthMag