Nejefektivnější přírodní prostředky, kterými jednoduše odstraníte vši z vlasů. Hodí se nejen na začátku školního roku

Fotografie: Depositphotos

Pokud vás již někdy napadly vši, rozhodně víte, že je velmi obtížné se jich zbavit. Podívejte se na tyto nejúčinnější způsoby pro jejich odstranění.

Vši jsou parazité, kteří mohou žít a množit se pouze na lidských vlasech. Navzdory tomu, co si někteří lidé myslí, tyto malé potvůrky neskáčou ani nelétají, ale dokážou se velmi rychle plazit. Měří většinou 2 až 4 mm, živí se krví a vší samička klade vajíčka, tzv. hnidy. V případě napadení se tak vaše vlasy mohou stát domovem až pro 20 dospělých vší. Tento hmyz je však často obtížné zlikvidovat, a to i při použití doporučených směsí, šamponů nebo jiných přípravků. Podívejte se tak na ty nejúčinnější přírodní způsoby.

Listy eukalyptu

Listy eukalyptu můžete znát především jako přidanou složku v některých koupelových přípravcích a gelech, jelikož jsou velmi známé svými podpůrnými účinky. Podle posledních informací si však dokážou poradit také s hnidami, a to jak živými, tak mrtvými. Chcete-li je udusit, hrst eukalyptových listů spařte horkou vodou, přidejte 2 až 3 kapky esenciálního oleje a následně masírujte směs na pokožku hlavy a přikryjte ji koupací čepicí. Nechte přípravek působit 2–3 hodiny a poté vši odstraňte hřebenem. Po aplikaci přípravku použijte k umytí vlasů jemný šampon.

Fotografie: Pixabay

Kokosový olej

Jedním z nejlepších přírodních přípravků proti vším je díky svým účinkům kokosový olej. Chcete-li zabránit napadení vašich vlasů a odstranit tyto parazity, jednoduše ho naneste na celou hlavu a vmasírujte tento přírodní přípravek do pokožky hlavy. Následně olej nechte působit přes noc a před mytím následujícího dne si vlasy vyčešte hřebenem a odstraňte odumřelé hnidy.

Fotografie: Pexels

Jablečný nebo bílý ocet

Stejně jako jablečný ocet je i bílý ocet vynikajícím prostředkem proti hmyzu. Oba tyto insekticidy tak lze použít díky jejich účinným látkám k úplnému odstranění vší a hnid. Pro přípravu směsi smíchejte jednu polévkovou lžíci bílého nebo jablečného octa s jednou sklenicí vody a směs nalijte do lahvičky s rozprašovačem. Roztok nastříkejte na celé vlasy a nechte pořádně působit.

Fotografie: Freepik

Čajovníkový olej

Posledním přírodním řešením, které se osvědčilo díky svým odpuzujícím vlastnostem vůči hmyzu a parazitům, je čajovníkový olej. Pro vytvoření léčivé směsi tak jednoduše přidejte dvě kapky oleje do malého množství vašeho obvyklého šamponu a napěňte ho na hlavě. Pokud chcete vyzkoušet i jinou přírodní pomůcku, je velmi vhodný také levandulový olej, a to při stejném postupu aplikace. Buďte však opatrní, tyto přípravy nejsou vhodné pro těhotné ženy v prvním trimestru těhotenství, pro osoby s epilepsií a pro děti mladší tří měsíců.

Zdroj: MedicalNewsToday