První pomoc při akutní pankreatitidě. Všechny suroviny naleznete doma v kuchyni

Fotografie: Freepik

Bolest břicha? Velmi často se jedná o akutní nebo chronickou formu pankreatitidy, což je závažné onemocnění slinivky břišní? Vzhledem k zásadním funkcím slinivky je nutné v případě obtíží dodržovat dietu, ale pomohou také recepty lidového léčitelství.

Bolest břicha, nechutenství, ztráta hmotnosti i průjem jsou typické příznaky potíží slinivky břišní, které se mohou rozvinout v nepříjemné onemocnění – pankreatitidu, která má akutní nebo chronickou formu. K postižení slinivky dochází vlivem nadměrné konzumace alkoholu, onemocnění žlučových cest nebo poruch metabolismu. Důležitá je výživa, ale při prvotních obtížích pomůže také kopr i ovesné vločky. Jak ulevit slinivce, aby zase fungovala správně a bez následků onemocnění?

Fotografie: Freepik

Koprová semínka

Pro léčbu pankreatitidy si připravte čajovou lžičku koprových semen a zalijte je 200 ml vroucí vody. Nechte louhovat po dobu 60 minut a poté pijte po lžičkách po celý den.

Oves a ovesné vločky

Při léčbě pankreatitidy se doporučují ovesné vločky nebo výrobky z ovsa pro zklidnění trávení. Tímto způsobem se léčila pankreatitida již v době našich babiček, postačí svařit ovesné vločky ve vodě a servírovat bez másla nebo soli. Ranní porce ovesné kaše nastartuje skvěle den a energie postačí na celé dopoledne. Při bolestech břicha je dobré jíst ovesnou kaši každé ráno po celý týden. Kromě ovsa pomůže také krupice nebo rýže.

Fotografie: Freepik

Citron, petrželka a česnek

Skvělá kombinace při bolestech břicha, co budete na přípravu potřebovat? Připravte si:

  • 2-3 ks citronů,
  • palice česneku (asi 100 g),
  • svazek petrželky.

Všechny ingredience rozdrťte pomocí mixéru a mixujte, dokud nevznikne homogenní směs, kterou uložte do skleněné uzavíratelné nádoby a dejte do chladničky. Snězte vždy 1 lžičku 15 minut před hlavním jídlem. Důležité je užívat po dobu 3 měsíců, poté vynechat 1-2 měsíce a opět opakovat při obtížích.

Pohanka

Také pohanka působí blahodárně při pankreatitidě a užívá se dvakrát denně po dobu 10 dnů ve spojení s kefírem. Propláchněte 4-5 lžic pohanky, které přidejte do 500 ml kefíru. Nechte působit přes noc. Porci rozdělte na 2 části a snězte ráno a večer namísto snídaně a večeře po dobu 10 dnů. Už po pár dnech ucítíte úlevu, po týdenní přestávce můžete 10denní kúru zopakovat do vymizení příznaků pankreatitidy.

Zdroj: MayoClinic