Křehké nehty vyžadují speciální péči, nejedná se však o nic složitého. Vraťte jim jejich zdravý vzhled snadno a rychle

Fotografie: Freepik

Máte křehké a lámavé nehty a chcete to konečně změnit? Příčin existuje celá řada, takže je potřeba zvolit komplexní strategii pro zlepšení daného problému od výživy až po samotnou úpravu nehtů.

Krásné a upravené nehty výrazně podpoříte vyváženou a pestrou stravou, kde nebudou chybět některé důležité vitamíny a minerály. K tomu je možné využít i nejrůznější doplňky stravy. Velmi však záleží také na vnější péči a používané kosmetice na nehty. Přečtěte si, na co si dát pozor a jak naopak podpořit zdraví a krásu křehkým nehtů, které se snadno lámou a třepí.

Pozor na nesprávnou péči

Upravené a zdravé nehty mohou být krásným doplňkem krásy. Bohužel je velmi často zanedbáváme, což se negativně odráží na jejich vzhledu. Nesprávná péče a špatná strava mohou dokonce až zničit nehty. Zničené nehty nejsou pouze estetickým problémem, ale mohou signalizovat také zdravotní problém.

Fotografie: Freepik

Vyhněte se agresivním přípravkům

Příliš intenzivní a nevhodně zvolená péče negativně ovlivňuje stav nehtů. Časté nanášení laku nebo používání acetonu pro odlakování nehty hodně vysušuje. Oslabené nehty se mohou při příliš agresivním tření nebo při použití nesprávného pilníku dokonce poranit. Roztřepené nehty jsou také příznakem nedostatku vitamínů a dalších mikroelementů, jako jsou křemík, zinek, draslík, vápník, železo a hořčík. Pokud máte oslabené nehty, určitě neváhejte a navštivte lékaře, který provede krevní testy a doporučí vám vhodné opatření či léčbu problému.

Přidejte keratin

Nejdůležitějším stavebním kamenem nehtu je keratin. Když ho není dost, rohovinová část nehtu se rozpadne a samotné nehty nejsou pevné a nerostou. Pokud máte tento problém, zvolte přípravky s keratinem, který je možné pořídit poměrně levně v lékárně. Následně stačí vetřít kapku přípravku do nehtu. Ošetření ideálně opakujte několikrát týdně. Je však třeba si uvědomit, že keratin v této formě je vysoce kondenzovaná látka, takže byste to neměli přehánět.

Fotografie: Freepik

Dopřejte nehtům pořádnou regeneraci

Jednou za čas si dopřejte profesionální regenerační péči o nehty v salonu. Taková hydratační maska na ruce a pečující manikúra podpoří doplnění důležitých látek a ozdraví nejenom samotné nehty, ale také okolní jemnou a velmi namáhanou kůžičku.

Vyzkoušejte jablečný ocet

Je to také velmi jednoduché a levné ošetření. Smíchejte ocet a vodu v poměru 1: 1 a namočte nehty do směsi. Jablečný ocet je nejen zdrojem vitamínů a minerálů, ale především má dezinfekční vlastnosti, takže pomůže při léčbě infekcí.

Zdroj: Healthline