Věci, které mohou být příčinou nespavosti a většinu lidí by to nenapadlo

Fotografie: Freepik

Tyto předměty, které vám mohou připravit bezesnou noc, se nachází v každé domácnosti. Aniž byste to věděli, brání vám usnout. Je velice pravděpodobné, že budete překvapeni. Možná vám ale pomůžeme odstranit vaše problémy se spánkem.

Teplá deka

Co může být příjemnějšího než útulná a teplá deka? Uprostřed zimy zní tato slova jako hudba. Ano, usnout pod těžkou přikrývkou může být mnohem jednodušší než pod běžnou přikrývkou. Pokud je ale deka příliš teplá, může tím trpět kvalita spánku. Faktem je, že pokud tělesná teplota stoupne i jen mírně, spánek se stává velmi křehkým a mělkým. Je velmi důležité zde najít rovnováhu – pokud je místnost příliš chladná a deka lehká, ani tehdy se nevyspíte.

Citron

Citrusové plody vám mohou zvednout náladu, zvyšovat duševní bdělost a hladinu energie – což není vůbec to, co potřebujete, když se snažíte dobře spát. Ze stejného důvodu je dobré vyhnout se také citrusovým pracím prostředkům.

Zubní pasta

Zuby bychom si měli čistit alespoň dvakrát denně – ráno a večer. Před spaním je čištění zubů dokonce ještě důležitější. Takže jej rozhodně nevynechávejte. Jen je potřeba zaměřit se na tu správnou zubní pastu. Vybírejte si takovou, která neobsahuje citrusy ani mátu peprnou.

Fotografie: Freepik

Barva stěny

Barvy stěn v pokoji, kde spíte, mají velký vliv na kvalitu spánku:

  • Nejlepší je modrá, zelná a tlumená žlutá.
  • Nejhorší je naopak šedá, fialová a hnědá, protože způsobují příliš aktivní sny.
  • Stříbrná, zlatá, oranžová a červená patří mezi přijatelné barvy.

Nepořádek

Na podvědomé úrovni nejsme schopni se uvolnit, když je kolem neudržovaný a neupravený prostor. Proto je dobré udržovat pořádek a nejen před spaním zavřít všechny skříně a poskládat si oblečení.

Knihy

Říká se, že dobrá kniha je skvělým způsobem, jak usnout. Pokud je kniha opravdu dobrá, vyvolává u vás emoce, které musíte zpracovat. A to je před spaním nežádoucí.