Pudr a jeho skvělé vlastnosti maskovat nedostatky

Třpytivý nebo matný, práškový či kompaktní? Z rozmanité nabídky pudrů si vybere každá žena.

S pudrem je to tak: Pokud ho nanášíte příliš mnoho nebo používáte typ, který není vhodný pro vaši pleť, může mít výsledný efekt podobu nepřirozené masky. Jestli ovšem najdete pro svůj typ pleti a její malé problémy ten pravý, zapůsobí jako kouzelná hůlka – omlazuje, vyrovnává a vyhlazuje pleť.

Současné kvalitní pudříky jsou velmi jemné, a kromě barevných pigmentů obsahují navíc také různé pěstící látky, jako jsou výživné oleje, kyselina hyaluronová nebo látky v podobě kolagenu a vitaminů A a E. Většina pudrů je k mání jak v sypké tak i kompaktní formě. Kompaktní (slisovaný) pudr se nanáší přibalenou plochou houbičkou, práškový pak pomocí velkého kulatého štětce nebo speciální labutěnky. Pudr by neměl být příliš tmavý, jinak působí nepřirozeně a zbytečně přidává obličeji léta navíc.

Pastelové pudry pro zářivou a svěží pleť

Jemné tóny dodávají unavené pleti „růžovou“ svěžest. Pastelové odstíny pudru ( velmi oblíbené jsou například pudry v podobě různobarevných perliček) nanášejte buď kompaktně na celý obličej nebo třeba jen na lícní kosti. Různé odstíny mozaikového pudru můžete libovolně namíchat štětcem a poté jím poprášit make-up.

Pudrový make-up pro dokonalé krytí

Nanáší se houbičkou – stejně jako kompaktní pudr, ale kryje stejně jako podkladový make-up. Zmatňuje lesklé, rychle se mastící partie obličeje a umí také účinně zamaskovat zarudnutí, pigmentové skvrny, pupínky a další drobné nedostatky pleti.

Minerální pudry pro opticky jemnější pleť

Lehké pudry s obsahem minerálů mají krycí schopnost make-upu, ale zároveň hedvábně jemnou konzistenci práškového pudru. Vykouzlí dokonalou pleť, která vypadá naprosto přirozeně a svěže, navíc sjednocují její barvu. Skvělé na nich je, že díky komplexům hodnotných minerálů jsou vhodné pro všechny typy pleti.

Rozjasňující pudry pro omlazující efekty

Jedná se většinou o světlé, bílé, perleťové, růžové a lesklé nebo třpytivé pudry. Nanášejí se štětcem přes make-up – ať už na tváře nebo na oči. Dovedou obličej krásně rozzářit a díky odleskům světla opticky omlazují. Podobný efekt mají také populární bronzery – ty dodávají pleti přirozeně opálený a svěží vzhled, který sluší ženám všech věkových kategorii.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net