Miliaria: Nevzhledné pupínky, které dokáží pořádně srazit sebevědomí. Jak se s nimi vypořádat?

Fotografie: Depositphotos

Nebojte se, akné miliaria je benigní. Není to známka dermatologického onemocnění, je to jen nedokonalost, se kterou se dá poměrně snadno bojovat.

Milia je kožní onemocnění, které se dá rozpoznat podle malých bílých hrbolků na kůži, které se mohou objevit i na krku, hrudníku nebo obličeji. Milium je způsobeno nahromaděním keratinu pod povrchem kůže. Ve velkém množství může být milium nepříjemné, protože je nevzhledné a může způsobovat komplexy. Ale nebojte se, i těchto pupínků se můžete zbavit, říká lékařka Cynthia Cobb.

Nejlepší je pára

Uvařte vodu a nalijte ji do velké mísy. Nakloňte se nad tuto velkou nádobu a nechte páru co nejdéle pronikat do pórů vašeho obličeje. Toto ošetření dezinfikuje vaši pokožku, vyčistí váš obličej do hloubky a odstraní miliární akné. Stačí jen, když ho budete provádět pravidelně. Můžete to dělat jednou týdně, víckrát raději ne.

Fotografie: Pexels

Peeling z ovesných vloček

Vezměte lžíci ovesných vloček a přidejte do ní trochu vody, abyste vytvořili pastu, kterou si poté rozetřete na obličej. Dejte si záležet především na oblastech, které jsou postiženy miliárním akné. Ošetření je nutné denně opakovat, aby mohly být vidět výsledky. Tak na to raději nezapomínejte.

Rajčatový džus

Rajčata se vlastně doporučují v boji s jakýmikoliv nedokonalostmi. Je to především z toho důvodu, že obsahují vysoké množství kyselin. Chcete-li bojovat proti miliárnímu akné, vymačkejte rajče a naneste šťávu na obličej. Jemně masírujte poté nechte na obličeji působit přibližně 30 minut. Nakonec opláchněte vlažnou vodou.

Skvělý je také med

Med je přírodní lék známý pro svou účinnost na kožní onemocnění, ale také na hojení. Pokud jej chcete použít na tyto pupínky, naneste ho na postižená místa krouživými pohyby. Masírujte asi 20 minut a opakujte každý den. Poté důkladně opláchněte vodou.

Fotografie: Pexels

Cukr a citronový peeling

Cukr a citron jsou dvě skvělé přísady, ze kterých se dá vytvořit účinný peeling. Smíchejte oba produkty a několik minut masírujte místa postižená miliárním akné. Vyhněte se konturám očí, na kterých je velmi citlivá pokožka. Používejte jednou týdně a po nějaké době uvidíte výsledky.

Tea tree olej

Díky svým antibakteriálním a antiseptickým vlastnostem působí tea tree olej na všechny typy pleti a na různé nedokonalosti. Může být účinný i proti miliárnímu akné. Smíchejte 3 kapky tohoto esenciálního oleje a lžíci například olivového oleje, a masírujte touto směsí obličej. Tento proces opakujte denně. Po ošetření obličej dobře opláchněte čistou vodou, abyste odstranili zbytky oleje.

Zdroj: Healthline