Biokosmetika a její účinky na pokožku

Chcete o svou pleť pečovat co nejšetrněji a v naprostém souladu s přírodou, ale nevíte, jak začít? Tušíte, co přesně znamená, když na krému nebo šamponu nejdete označení „bio“?

V kvalitě „“bio“ dnes seženete nejen krémy, tělové vody a mléka, ale také šampony, barvy na vlasy, make-upy, opalovací přípravky, řasenky nebo rtěnky a další dekorativní kosmetiku. A samozřejmě i parfémy a toaletní vody, které ocení hlavně alergičky. Dokonce i oblíbené BB krémy už koupíte v čistě přírodní variantě.

Detox pro pleť

Jestliže jste byla zvyklá na „konvenční“ výrobky a rozhodnete se vyzkoušet ty s přívlastkem „bio“ můžou vám zpočátku krémy nebo mléka připadat husté a špatně se vstřebávající. Pokud jste se tedy rozhodla vyzkoušet čistě přírodní krém, pamatujte na to, že ho stačí použít menší množství, než jste zvyklá.

Stejně tak byste měla vědět, že u biokosmetiky se jejich příznivý účinek na pleť projeví později než u té běžné. Proto, když začnete používat například sérum proti vráskám a zdá se vám, že nepomáhá, vytrvejte. Změny na pokožce totiž probíhají postupně a přirozeně, bez zásahu chemických látek. Každá pleť reaguje na přírodní složky jinak, každá se ale zpočátku čistí a detoxikuje.

Co je biokosmetika?

Díky obrovské nabídce „přírodních“ produktů je stále těžší se při nákupu orientovat. Právě proto zavedla společnost KEZ (Kontrola ekologického zemědělství) certifikaci kosmetiky, která je vyráběna z přírodních a ekologických surovin. Jak se v tom ale vyznat? Je to jednoduché. Na obalech krémů, šamponů, mýdel nebo pleťových vod hledejte tyto údaje:

Certifikát CPK (Certifikovaná přírodní kosmetika) jasně definuje suroviny, které kosmetika smí či nesmí obsahovat. Její složení musí být čistě přírodní, bez parafínu, silikonů, syntetických parfémů, konzervačních a barvicích látek.

Certifikát CPK BIO (Certifikovaná přírodní biokosmetika) najdete u výrobků, které obsahují jen ty nejkvalitnější suroviny z ekologického zemědělství a požadované množství biosurovin.

Proč vyzkoušet biokosmetiku?

V čem se liší od té „standartní“?

Zejména v tom, že je vyrobená z nejkvalitnějších surovin, které pochází z ekologického zemědělství, a neobsahuje ropné produkty – paraffinum liquidum, syntetické vonné, konzervační a barvící látky, které standardní kosmetika běžně obsahuje.

Jaké jsou její hlavní benefity pro naši pleť?

Biokosmetika pečuje o pleť šetrně, bez zbytečného zatížení. Jejím pravidelným používáním se zlepšují přirozené regenerační schopnosti pokožky a také její hydratace se udržuje dlouhodobě v rovnováze. Jejím pravidelným používáním snižujete riziko kožních zánětů, vyrážek, alergických reakcí nebo ekzémů. Vyhovuje všem typům pleti včetně té jemné dětské.

Fotografie publikována se svolením Praisaeng Photography/FreeDigitalPhotos.net