Rozlučte se s vráskami díky jedinečné rýžové masce. Japonský klíč ke kráse v každé české domácnosti

Fotografie: Depositphotos

Chcete se zbavit vrásek přírodním ošetřením obličeje bez chemie? Japonská rýžová maska je oblíbeným rituálem, který nejen bojuje proti stopám času, ale je také velmi výživný.

Tento japonský rituál má obrovský význam pro vyhlazení pleti a prevenci stárnutí, což je přirozený jev pleti. Jeho působení dodává zářivý lesk a budete díky němu vypadat dobře již po první aplikaci. Není třeba investovat do drahé kosmetiky, když znáte vlastnosti rýže. Maska z rýže zachovává pružnost pokožky a dodává jí zářivý vzhled.

Zbavte se vrásek pomocí domácí japonské rýžové masky

Pro vyhlazení výrazových linek, vrásek a jemných linek není třeba kupovat drahou kosmetiku, která je často plná chemikálií. Chcete-li získat zpět svůj mladistvý vzhled, inspirujte se kosmetickými rituály japonských žen, které věnují péči o pleť spoustu času. Tato domácí rýžová maska vám pomůže bojovat proti těmto známkám stárnutí a předcházet jim. Doporučujeme tuto léčbu nejprve vyzkoušet na zápěstí, aby bylo možné vyhodnotit její účinky.

Fotografie: Freepik

Proč právě rýže

Rýže je skvělou složkou proti stárnutí, a to díky několika účinným látkám, jako jsou momilaktony A, B a tricin, které bojují proti stárnutí. A to nejsou jediné vlastnosti těchto zrn, protože kromě účinku proti stárnutí tato potravina stimuluje krevní oběh a bojuje proti známkám únavy, jako je mdlá pleť. Díky obsahu kyseliny fytové tento přírodní prostředek exfoliuje pokožku a odstraňuje odumřelé buňky. Je také vynikajícím vyživujícím prostředkem, protože obsahuje vitamín B, který pomáhá hloubkově hydratovat.

Připravte si domácí rýžovou masku

Pro přípravu budete potřebovat pouze 3 polévkové lžíce bio hnědé rýže, 2 polévkové lžíce teplého mléka a 1 polévkovou lžíci medu, nezastavitelného vyživujícího prostředku. Rýži vařte 20 minut v hrnci s vodou, dokud nebude měkká. Poté ji slijte, ale vodu nevylévejte, budete ji potřebovat. Ke sceděné rýži přidejte mléko, med a mixujte, dokud směs nebude hladká a krémová. Pokud nemáte mixér, můžete vše rozmačkat vidličkou. Japonská rýžová maska je nyní připravena k použití!

Fotografie: Freepik

Před nanesením na obličej počkejte, až bude směs vlažná, aby nedošlo k podráždění a zarudnutí. Poté ji pomocí štětce rovnoměrně rozetřete jako krém proti vráskám a vyhněte se oblasti kolem očí. Počkejte 15 minut, dokud vám na pokožce nezaschne. To znamená, že vaše tvář absorbovala všechny živiny a účinné látky obsažené v masce. Nakonec si opláchněte obličej vodou z vaření rýže. Tato tekutina působí jako tonikum a dodá vám dobrý vzhled.

Toto domácí ošetření proti stárnutí se nedoporučuje pro reaktivní a citlivou pleť. Rýžová maska se rovněž nedoporučuje v případě alergie nebo přecitlivělosti na tuto složku. Jak vidíte, v boji proti vráskám je dobré dodržovat rituály asijských žen. Rýže je složka s vědecky prokázanými přednostmi pro vyhlazení pleti a prevenci účinků času.

Zdroj: Savvy Tokyo