Skechersky, nebo adidasky? V botníku byste měli mít obojí!

Fotografie: Pixabay

Obutí by v první řadě mělo být pohodlné. Obzvláště to trekkingové a vycházkové. Zaujmout by však samozřejmě mělo i na pohled. Obě zmíněné značky tyto požadavky splňují na výbornou.

Hitem letošního jara i léta rozhodně budou nesmírně pohodlné pánské boty Skechers. Za touto americkou značkou stojí dlouhá historie sahající až do třicátých let minulého století (založena byla už v roce 1933). Od té doby však uplynulo hodně vody a značka si na trhu s módou vydobyla čestné místo. Momentálně patří mezi nejpopulárnější v Evropě. Zákazníci si cení především nadčasového designu, kvality a zároveň i dostupné ceny. Průměrná cena pánských „Skechersek“ se v obchodech s obuví CCC (a na e-shopu ccc.eu) pohybuje okolo 1500 korun. Při výběru obuvi ale samozřejmě nehleďte na cenu. Obutí vás v první řadě musí perfektně sednout.

Vycházková, streetová i plážová

Značka Skechers ve svém portfoliu má obuv vycházkovou, streetovou i plážovou. Na dlouhé jarní procházky rozhodně doporučujeme prodyšné tenisky. V nabídce najdete i pohodlné a zároveň designové dětské boty. Dívčí i chlapecké, jednobarevné i ve velmi pestrých až zářivých barvách. K výběru dětských bot přistupujte ještě pečlivěji než při výběru bot pro dospělé. Obzvláště v raném věku se dětská noha vyvíjí a roste, a to až o 18 mm za rok. Nekvalitním obutím jí hrozí vážná deformace. Z dětských botiček Schechers naštěstí nemusíte mít obavy. Jsou prodyšné, lehké a dětskému chodidlu poskytují oporu, kterou potřebují.

Klasické adidasky

Další stálicí na trhu s obuví jsou tenisky Adidas. Nestárnoucí, zkrátka ve světě značkové obuvi klasika. Adidasky jsou přitom ještě mladší než „Skechersky“, značka byla založena v roce 1949 Adi Dasslerem, který se v té době snažil pomoci profesionálním sportovcům. Od té doby ale uplynulo hodně vody. A značka především přesáhla hranice sportu. Dnes Adidas spolu se sportem ovlivňuje svět módy, hudby, kultury i udržitelných technologií. Ale zpět k adidaskám.

Kopačky Samba

Jako první značka světu představila obuv Samba, která se dodnes používá v profesionální sálovém fotbale. Ve stejné době světlo světa spatřila obuv sprinterská, v níž byl dokonce překonán světový rekord. Dalo by se říci, že právě kvalitní obutí Adidas na něm mělo svůj podíl. Tím se v podstatě naplnilo původní poslání Adi Dasslera v podobě zlepšování sportovních výkonů. Výkonnost sportovců v adidaskách se skutečně zvyšovala. .

Allaround, Adilette a tenisky Stan Smitch

Úspěchy značka ale sklízela i v jiných odvětvích sportu, jakým byl například basketbal. Model Allaround se v 80. letech minulého století stal přímo ikonou. Američtí basketbalisté v obutí jiných značek snad ani vůbec nehráli. Ještě před tím (v šedesátých letech) Kathrine Switzer zazářila na Bostonském maratonu. Samozřejmě v adidaskách. V 70. letech pak přišly na svět skvělé streetové modely. Například pantofle Adilette a kultovní bílé tenisky Stan Smith se nosí dodnes. Plná novinek ale byla i 80. léta. Digitální sledování sportovních výkonů přinesla obuv Micropacer. V současné době se značka zaměřuje především na udržitelnost. Obuv a oblečení například vyrábí z recyklovaných plastů vylovených z oceánu.

Kožená kabelka, nebo batoh?

Dámy možná bude zajímat, na jakou značku by se měly zaměřit při výběru kožené kabelky. Nadčasové modely najdeme v portfoliích značek Valentino, Tommy Hilfiger, Emporio Armani, Liu Jo, Calvin Clein, Michael Kors, Gino Rossi a celé řadě dalších. Obecně se dá říci, že na kvalitní kožené kabelce byste neměli šetřit. Opravdu vám totiž vydrží. Některé modely budete mít na doživotí. Elegantní ale může být i dámský batoh.