Skvrny od potu – 4 rady, jak se jich zbavit

Skvrny od potu čas od časuzvláště v horkém létěpotrápí snad každého. Možná se i vy s narůstající teplotou vzduchu začínáte děsit nevzhledně vyhlížejících koláčů v podpaží a již teď je vám líto zničených triček, na kterých ulpí skvrny od potu. Pot sám o sobě nijak nezapáchá, ani nebarví. K tomuto procesua tedy obarvování oblečenídochází až ve chvíli jeho rozkladu. Neztrácejte hlavu a neoplakávejte předem zničená trička či tílka – v dnešním článku vám poradíme užitečné fígle, které na skvrny od potu platí. S naší pomocí před nimi budete o krok napřed, a tedy pečlivě připravené k boji!

Čím odstranit skvrny od potu?

Potať už je na čemkolimusíte odstranit co možná nejrychleji. Jedině tak nestihne na látku zapůsobit a tím pádem ji i poškodit. V takovém případě stačí oblečení namočit do vlažné vody s trochou mýdla či prášku na praní, rozhodně se nespoléhejte na to, že propocené oblečení jednoduše vyvětráte a máte hotovo!

Jestliže už skvrny od potu na nějakém oblečení máte, volte následný postup podle toho, zda se jedná o prádlo bílé či barevné.

 1. Jádrové mýdlo

  Klasika, která na skvrny od potu platí za jakékoli situace. V tomto případě nezáleží na tom, zda je oblečení bílé či barevné, jádrové mýdlo jej nepoškodí a vy se tak nemusíte bát o barvy či strukturu.

 2. Sůl

  Sůl ne nad zlato, ať už se jedná o cokoli. Již naše babičky na tohohle nedocenitelného pomocníka vsázely, jděte proto v jejich stopách a vyzkoušejte následující: smíchejte hrst soli s litrem vody a oblečení v tomto roztoku pořádně vykoupejte.

 3. Kyselina citronová

  Vám pomůže proti skvrnám jak na bílém, tak i barevném oblečení. Stačí si připravit lázeň – 10 g kyseliny a litr horké vody – ve které necháte oblečení máchat minimálně hodinu před tím, než se jej rozhodnete hodit do pračky a pořádně vyprat.

 4. Prášek na praní

  I v tomto případě nezáleží na tom, zda jsou skvrny od potu na bílém či barevném oblečení. Jedná-li se o starší skvrny, udělejte z prášku kašičku, kterou pečlivě vetřete do látky, ponořte do vlažné vody a nechte několik hodin pohodlně máčet.

Fotografie publikována se svolením Ambro FreeDigitalPhotos.net