Šperky podle osobnosti – víte, který se k vám hodí?

Šperky do našich životů patří od nepaměti. Říká se, že správně zvolený šperk dokáže do našeho života vnášet pozitivní energii a harmonii. Takže neslouží pouze k ozdobě našeho zápěstí či krku. Ať už dáváte přednost klasickým, nadčasovým nebo moderním stylům, vždy to něco vypovídá o jejich nositeli. Šperkem se dá mimo jiné vyjádřit i láska. Někdo volí zlaté a jiný stříbrné šperky, hodinky. V dnešním článku se zaměříme na šperky podle osobnosti.

Dominantní ženy – královny

Některé dámy mají rády klasiku, sportovní design a jiné se nechají inspirovat historií. To je typické pro tento typ žen. Dříve se upřednostňoval luxus, zlaté šperky a elegantní provedení. Těmto ženám velmi záleží na společenském postavení stejně, jako tomu bylo dříve ve vyšších kruzích. Možná jsme si nevědomky tento atribut přenesly z historie do současnosti. Dominantní ženy nejenže se rády ozdobí kvalitou, ale očekávají od druhých respekt a úctu k jejich osobě. Zdobení se pomocí šperků je staré, jako svět. Pravé šperky, kvalitní materiály, elegantní ženské střihy, podpatky, ale žádná výstřednost, vulgárnost či napodobeniny – to není nic pro královnu. Krabička zdarma ke každému šperku – to je přece pro skutečnou dámu samozřejmostí.

Romantičky – víly

Rády pečují o druhé, ale nezapomínají svou něžnou duši potěšit něčím křehkým. Mají rády spíše drobné šperky vevíly tvaru kytek, srdíček, kapiček, zvířat. Romantičky jsou sice křehké, ale to neznamená, že nemilují luxus. Vhodným šperkem by mohly být bižuterní šperky Swarovski. Svůj styl odrážejí také do odívání. Upřednostňují sukně ke kolenům nebo lehce nad, převládají pastelové barvy. Romantičky neváhají využít šperky i ve vlasech v podobě něžné čelenky, sponek. Z obuvi sáhnou spíše po balerínách nebo nízkém podpatku.

Tajemné ženy – čarodějky

Zajímá je vše okolo přírody, bylinky, psychologie, jsou moudré a zvídavé. Bohužel často mívají deprese, cítí se osamělé a hloubají nad smyslem života. Mají rády provokativní oblečení, tmavé barvy a hodí se k nim masívní stříbrné šperky i hodinky. Ovšem ne jen tak nějaké. Čarodějky chtějí přece uhranout a okouzlit a to se dá i díky značkám, jako je například Armani. Rozhodně pravý opak romantiček. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ šperků, je důležité, aby vám přinášely radost.