Staré kbelíky nemusí končit na smetišti. Vyrobte si z nich originální doplňky do domácnosti

Fotografie: Pixabay

V každé domácnosti se čas od času vyskytne nějaká věc, která není potřebná, a tak je nasnadě ji vyhodit. Avšak některé materiály se dají ještě skvěle využít. Stejně jako staré plastové, nebo kovové kbelíky na vodu. Pojďte se s námi ponořit do světa relaxace, tvořivosti a fantazie. Tato tvůrčí činnost vás bude jistě bavit a můžete tak zabavit například i své ratolesti.

Z plastového kbelíku koš na prádlo

Zdá se vám nemožné vytvořit z plastového kbelíku vzhledný koš na prádlo? Není to žádná věda. Potřebovat budete jen pár věcí:

  • velký plastový kbelík
  • silné konopné lano
  • lepidlo na různé druhy materiálů (rychleschnoucí)
  • úchyty ze staré kabely

Také si připravte maskovací malířskou pásku a barvy ve spreji na textil, nebo jiné druhy tkanin.

Jak postupovat při výrobě koše na prádlo z kbelíku?

K ruce si vezměte konopné lano a plastový kbelík s lepidlem. Na lano nanášejte průběžně dostatečnou vrstvu lepidla a obtáčejte jej na těsno kolem kbelíku. Až pokryjete celý obvod plastové nádoby, máte první část výroby koše na prádlo hotovou. Lepidlo nechte zaschnout pár hodin, nejlépe do druhého dne.

Následně připevněte lepidlem na vrchní část omotaného kbelíku stará ucha od kabelky. Přichytit je můžete i nití, aby dobře držela. Posledním krokem je barevné doladění nového koše na prádlo.

Prostřednictvím maskovací pásky a barvy ve spreji můžete vytvořit různé obrazce dle vaší fantazie. Je jen na vás, jak si budete chtít nový výtvor vyzdobit. Tento stylový koš na prádlo vám bude leckdo závidět.

Z kovového kbelíku praktické stoličky na sezení

Přemýšleli jste snad, že byste si do bytu, či na terasu koupili nové stoličky na sezení? Jestliže máte doma několik nevyužitých kovových kbelíků, nemusíte chodit do obchodu a nové sedáky si jednoduše vyrobíte doma. Co k tomu potřebujete? Určitě kovový kbelík, barvy na kov, dřevěné trámy, vruty do dřeva, vrtačku, měkké vycpávky, textilie na dekorace a písek.

Tip: Kvalitní vrtačku, kterou budete při výrobě potřebovat seženete například v tomto testu nejlepších.

Jak postupovat při výrobě stoličky na sezení z kovového kbelíku?

Nejdříve si kbelík přetřete vaší oblíbenou barvou, která je vhodná na kovové povrchy. Nechte pár hodin zaschnout. Následně pomocí vrtačky přišroubujte ke kbelíku tři, nebo čtyři stejně dlouhé a široké nohy z dřevěných trámků, které budou sloužit jako podstava.

Poté kovový kbelík naplňte alespoň do půlky pískem a na vrch umístěte polstrování z polyesteru. A nová stolička je na světě! Dozdobit její povrch můžete různými obrazci vystřiženými ze starých textilií. Tohle sezení je ideální například na terasu, či zahradu.

Z kovového vědra na vodu netradiční osvětlení v podkroví

Našli jste snad na zahradě staré kovové vědro, které již nějaký čas nepoužíváte? Pak jej můžete velice dobře zužitkovat jako velmi zajímavé a netradiční osvětlení, vhodné na chalupu, nebo do pokojíčku v podkroví. Zapotřebí bude: kovového vědra na vodu, vrtačky, lampy a kabelů.

Jak vyrobit osvětlení z kovového vědra?

Z vědra odstraňte držadlo, které nebude potřeba. Pak do jeho dna vyvrtejte menší díru. Po obvodu nádoby pak vytvořte díry větší, které budou propouštět světlo. Do kbelíku umístěte světlo s kabely a přitáhněte ke stropu, jako byste věšeli klasický lustr. Vědro můžete dozdobit korálky, kamínky, zkrátka čímkoliv budete chtít a parádní nové osvětlení je na světě.