Pletení a háčkování zlepšuje paměť a mozkové funkce

Fotografie: Depositphotos

Pokud jste vy nebo někdo z rodiny a příbuzných manuálně zruční, můžete vyzkoušet háčkované nebo pletené dekorace, které vám ozdobí celý byt a zároveň je tato činnost prospěšná pro zdraví.

Jeden ze čtenářů prozradil tajemství o své tchyni. Ta je totiž ve svém věku 73 let aktivním důchodcem a i když jí syn pořád říká, ať se k němu přestěhuje, ona je soběstačná a nepotřebuje pomoc ani s domácností, ani s nákupy. Pěstuje zeleninu na své vlastní zahrádce a celkově se stará o svůj pozemek úplně sama.

Vyšíváním udržuje svůj mozek v kondici

Důchodkyně vyšívá a také háčkuje. Nejraději vyrábí ubrousky, které poté prodává za dobré peníze. Spoustu věcí dělá také na zakázku. Její práce je pastva pro oči a není divu, že i její rodina má byt plný těchto krásných dekorací. Příbuzní dostávají její výtvory jako amulety pro štěstí a při vstupu do jejich bytů nevíte, kam s očima.

Fotografie: Depositphotos

Háčkování, pletení a vyšívání je oblíbenou činnosti lidí, kteří mají již za svůj život odpracováno, ale nechtějí zakrnět. U těchto ručních prací se musí přemýšlet, takže se zaměstná jak hlava, tak i ruce, které musíte mít naprosto zdravé.

Některé výtvory trvá vyrobit i několik hodin, proto je důležitý také odpočinek. Spousta návodů najdete na internetu, ale dříve se takové práce uváděly také v ženských časopisech všechno podrobných návodů a fotografií, jak má výsledná práce vypadat.

Můžete s nimi ozdobit cokoliv a potěší i jako dárek

Malé háčkované podtácky nebo ubrousky můžete použít na jídelní stůl. Zkušenější „pletařky“ mohou vyrobit i celý velký ubrus. Háčkovanými nebo pletenými výrobky si můžete vyzdobit i stěnu například obývacího pokoje.

Využít je můžete i na povlečení menších dekorativních polštářů, celkový vzhled pokoje získá nový rozměr. Ručně vyráběné dekorace jsou v dnešní době velmi oblíbené a jsou vhodné i jako vánoční dárek.