On je urostlý fešák, ona žena kyprých tvarů. Sledující nerozumí, proč si muž nenajde někoho hezčího

Fotografie: Depositphotos

Žena kyprých tvarů neustále čelí poznámkám, že není pro svého muže dost hezká. Za posledních několik let vybudovala podpůrnou komunitu lidí, kteří bojují s nízkým sebevědomím.

Láska se na nic neptá a rozhodně nezávisí pouze na tělesném vzhledu a proporcích. Přestože v posledních letech rozmachu sociálních sítí to tak skoro vypadá. Přeceňování krásy těla na úkor jiných vlastností nebo dovedností se téměř stalo normou. Naštěstí existuje stále mnoho párů a lidí, kteří ostatním připomínají, že láska vychází zevnitř a nikdo by neměl soudit jen povrch. Alicia McCarvell pracuje poslední tři roky na tom, aby se lidé odklonili od nerealistických požadavků na vzhled a užívali si lásku, kterou si zaslouží každý, bez ohledu na to, jak vypadá.

Lidé ji častovali nevybíravými poznámkami

Alicia je se svým mužem již přes 16 let. Zatímco on je vysportovaný krasavec, ona je průměrně hezká a může se pochlubit opravdu kyprou postavou. Poté, co začala jejich společné fotky a videa umisťovat na TikTok, dočkala se řady negativních reakcí. Mnozí lidé vůbec nechápali, jak s ní její muž může být a proč si nenajde někoho hezčího.

Zprvu tím byla Alicia zaskočena a rozhodně jí to nebylo příjemné. A to zvláště proto, že její sebevědomí tehdy nebylo příliš vysoké a sama pochybovala o tom, proč s ní Scott vlastně je. Ačkoliv on v jejich lásce nikdy nezakolísal, byla to právě Alicia a její pochybnosti o sobě samé, které vnesly do manželství nesoulad. Nakonec se jí však podařilo postupně pohled na sebe samu změnit v pozitivním slova smyslu, a dokonce se díky tomu stala slavnou influencerkou.

Vybudovala širokou podpůrnou komunitu

Alicia vytváří obsah, který je vtipný, poutavý, inspirativní a u jejího publika rezonuje. Často sdílí své osobní zkušenosti, cestu transformace těla a výzvy, jimž čelí ve společnosti, která má tendenci upřednostňovat určité typy těla před ostatními. Jejím cílem je inspirovat lidi, aby přijali svá těla a bojovali proti nerealistickým standardům krásy. Vybudovala také podpůrnou komunitu, kde lidé mohou sdílet své příběhy a úspěchy související s pozitivitou ohledně svého těla.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Alicia Mccarvell (@aliciamccarvell)

Stala se tak inspirací pro mnoho lidí, kteří bojují s problémy se sebevědomím, a cestu pro ně vidí v přijetí sebe sama. Mnozí lidé se také Alicie ptali, jestli nežárlí a nebojí se, že jí Scott uteče za jinou ženou. Přiznala, že z toho obavy už vůbec nemá. Ví, že její muž na ní obdivuje především smysl pro humor, obětavost a laskavou povahu. Nic z toho nesouvisí s tělesnými kvalitami.

Věří, že to můžeme změnit

Alicia apeluje na to, aby se lidé zaměřovali na skutečné kvality, které je definují, nikoliv na čistě fyzický vzhled. Bohužel, sociální sítě jsou především „obrázková média“ a tento trend a povrchní vnímání světa dost podporují. Navíc je obecně předsudečné jednání v lidech velmi silně zakořeněné. Alicia však věří, že je možné to změnit a že všichni mají odpovědnost za vymýcení těchto předsudků.

Zdroj: Twice