Tajemství dokonale chutné bramborové kaše. Postupujte jako profesionální kuchaři

Fotografie: Freepik

Jak vypadá a hlavně chutná nejlepší bramborová kaše? Zjistěte, jaký postup zvolit, abyste docílili té nejlepší chuti a potěšili tak všechny strávníky u stolu.

Bramborová kašel v hlavní roli

Na brambory můžete použít škrabku na jablka, díky které je oloupete rychleji. Pro bohatší chuť můžete použít horké mléko, ale jestli ho nechcete použít, můžete ho nahradit vodou z uvařených brambor. Prášek do pečiva použijte, jestli chcete mít kaši opravdu skvělé chuti. Brambory vařte pomalu, abyste předešli jakékoliv panice.

Fotografie: Pixabay

Brambory můžete rychle oloupat pomocí speciální škrabky. Jestli máte bramborovou kaši lepkavou, asi jste ji mixovali příliš pečlivě. Brambory by správně měly být rozmačkané svislým pohybem a neměly by se míchat. Minimalizuje se tak poškození, ke kterému dojde, pokud budete brambory mačkat jinak. Proto je dobré k rozmačkání použít mash-mash paličku.

Kaši můžete ochutit citronovou šťávou

Jestli držíte dietu nebo nechcete mít v bramborové kaši zbytečně moc tuku, můžete mléko nebo másla nahradit uvařenou vodou z brambor. Ochutit ji můžete mletým černým pepřem nebo trochou citronové šťávy, tím získáte netučnou verzi, která je skvělou a svěží přílohou ke kuřecímu nebo krůtímu masu.

Fotografie: Pixabay

Pokud jedete na dovolenou a nevadí vám, že bude tučná, nebojte se máslo přidat. Můžete zkusit také plnotučné mléko, nebo dokonce smetanu. Někdo přidává i zakysanou smetanu nebo smetanový sýr. Prášek do pečiva dodá kaši jemnost, která je proti tak typická. Nikdo nechce mít v bramborové kaši kousky celých brambor nebo hrudky. Do brambor naopak nikdy nedávejte jedlou sodu, protože by zčernaly.

Práci vám ušetří pomalý hrnec

Během velkého večírku, a když máte pozvaných více lidí, vyhnete se panice a brambory na kaši si připravte již ráno. Dejte je do pomalého hrnce, mezitím si udělejte nádivku a zelené fazole, nechte je vychladnout a poté otřete vodu na pokličce kuchyňskou utěrkou. Několik hodin před samotným podáváním jídla pomalý hrnec zapněte a nebudete muset na to, kdy kaši udělat.

Bramborovou kaši můžete ozdobit čerstvými bylinkami nebo jemně nakrájenou jarní cibulkou. Na hotovou kaši můžete přidat také kousek másla pro zjemnění. Bramborová kaše je oblíbená příloha hlavně k vepřovému nebo kuřecímu řízku.