67letá modelka je důkazem, že se ženy ani v pozdějším věku nemusejí vzdávat své přirozené krásy

Fotografie: Depositphotos

Tato žena je důkazem, že ani v pozdějším věku se nemusíte vzdávat své přirozené krásy. Modelka prozradila, jak se o sebe stará. Její cesta je čistě přírodní.

Yazemeenah Rossi je původem Francouzka, která nyní žije v Kalifornii. Svoji modelingovou kariéru začala, když jí bylo 30 let. Tedy v době, kdy většina modelek odchází do důchodu. Je proslulá svými dlouhými šedými vlasy. Kvůli genetické vadě jí vlasy začaly šedivět ve 20 letech. Nakonec se s touto zvláštní anomálií smířila, využila ji jako svou výhodu a nakonec se do svých předčasných šedin zamilovala. Dáma, které táhne na 70 let, září krásou a sebevědomím. Jak to dělá?

Jedlá kosmetika

Yazemeenah nedá na svou pleť ani vlasy nic, co by se zároveň nedalo i sníst. Kosmetické přípravky plné chemie vůbec nepoužívá. Vše tvoří sama ve své vlastní kuchyni. Základem, který nikdy nevynechává, je ranní a večerní masáž pokožky olivovým olejem, jenž její pleť hydratuje. Jednou týdně si z cukru a kokosového oleje vytváří jemný peeling, který použije na odstranění odumřelých buněk.

Oleje jsou i základní složkou v péči o její krásné dlouhé šediny. Smíchá hroznový olej, ricinový olej, arganový olej a k nim přidá ještě pár kapek rozmarýnového a mátového esenciálního oleje. Touto směsí si pak každý den masíruje pokožku hlavy a jednou týdně ji aplikuje na celé vlasy. Každodenní masáž tak zajišťuje dobré prokrvení pokožky, která mnohem snáze přijímá živiny.

Čerstvá strava s dostatkem vitamínů

Yazemeenah si často připravuje vlastní jídlo. Nestravuje se v rychlých občerstveních, ani si nekupuje žádné komerční nápoje. Každé ráno si připraví bylinkovou limonádu s kapkou jablečného octa. Nikdy také nevynechá avokádo, které je výborným zdrojem omega mastných kyselin. Většinu potravin konzumuje čerstvých. Kávu si připravuje pouze z bio kávových zrn a po menopauze se definitivně vzdala pití alkoholu.

V posilovně se nedře

Má skvělou postavu, ale netráví kvůli ní hodiny v posilovně. Cvičí však každý den a to je také jedním z jejích tajemství. Důležitá je právě pravidelnost ve cvičení a celkovém pohybu, jimiž tvar těla udržujete. Někdy cvičí jenom půl hodinky, jindy i hodinu a půl. Chodí na delší procházky po pobřeží nebo si zacvičí jógu. Tajemství dle ní není v tom, jak moc se při cvičení nadřete, ale v tom, že se hýbete opravdu každý den.

Nedělejte si hlavu z nedokonalostí

Neměla ráda svůj kulatý obličej, ani svá malá prsa. Dnes se tyto věci ukazují jako výhoda. Kulatý obličej ji činí mladší a malá prsa si stále drží pěkný tvar. „Jak jsem stárla, začínala jsem se učit, jak zpomalit a přestat držet diety. Zoufale jsem cvičila ve snaze udržet si mládí. Na sebe jsem však nemyslela. Učím se zpomalit, zastavit se a odpočívat ve správný čas. A jde mi to stále lépe,“ prozrazuje modelka to, co by si měly vzít k srdci všechny stárnoucí ženy.

Zdroj: Vogue