Kosmetické triky, které vám pomohou vypadat až o deset let mladší

Fotografie: Pexels

Každá žena si přeje být co nejdéle krásná a zachovat si mladiství vzhled. Existují jednoduché triky, které k tomu mohou dopomoci.

Pokud budeme dodržovat jednoduché kosmetické zásady, naše pleť bude delší dobu vypadat mladší a nebudou se na ní tvořit nevzhledné pupínky. Jedná se o triky, které nejsou nijak složité, a pokud je zapojíme do naší každodenní rutiny, budeme brzy velmi překvapeni ohromujícími účinky. 

Vyvarujte se nejčastějších chyb, kterých se dopouští ostatní 

První a zásadní chybou, které se často dopouštíme, je jít spát bez odlíčení. To je pro naši pleť největší zlo a přitom je odlíčení otázkou několika minut. Je zapotřebí tuto činnost zapojit do naší každodenní večerní rutiny. Ihned po očištění je dobré celý obličej masírovat prsty. Zlepšíme tím krevní oběh a stimulujeme veškeré svaly, které v našem obličeji jsou. Předejdeme tak nežádoucímu vzniku vrásek. 

Fotografie: Pexels

Zásadní věcí, kterou musíme vždy dodržovat, je nemačkat si pupínky. Nikdy. Touto aktivitou totiž situaci vždy jen zhoršíme, naší pleti to velmi uškodí. Mnohem lepší je pupínek nechat být, během pár dní totiž sám zmizí. Často si také saháme na obličej, i když nemáme umyté ruce. Právě touto manipulací si na pleť zanášíme škodlivé bakterie, proto je dobré kontakt omezit na minimum. Velké množství bakterií se na náš obličej dostává také kontaktem s mobilním telefonem. 

Na naši pokožku má velký vliv i naše strava

Málo známým a velmi přehlíženým faktem je také skutečnost, že vzhled naší pleti ovlivňují potraviny, které konzumujeme. Podle typu naší pleti je vhodné do našeho jídelníčku zařadit potraviny, jež nám neškodí, ale naopak jsou pro náš vzhled prospěšné. Oční krémy, které běžně používáme, je vhodné uchovávat v ledničce. Jejich účinnost se tak zvýší. 

Fotografie: Pexels

Jak již bylo zmíněno, naprosto nevhodným způsobem boje s pupínky je jejich vymačkávání. Mnohem lepším řešením je sáhnout v tomto případě po kostce ledu. Doporučuje se nepoužívat zbytečné množství chemických prostředků. Lepším řešením jsou produkty, které máme běžně v kuchyni, můžeme si z nich připravit účinný šampon, ale i pleťový krém.

Zdroj: Newsitamea