Užitečné triky pro pracující maminky

Pracující maminky to nemají s příchodem na mateřskou dovolenou vůbec jednoduché. Mnoho z nich si naivně myslí, že jakmile se z role pracující ženy převtělí do role milující a pečující matky, nemohou dělat nic jiného, nežli celý den skákat kolem miminka, přebalovat jej, krmit jej kašičkami a zpívat mu veselé a uklidňující písničky. Není tomu tak. I pracující maminky mohou rozjet slibnou a obsahově zajímavou kariéru, která je nejen bude bavit, ale zároveň i přihodí nějakou tu korunku do rodinné kasičky. V dnešním článku se společně pokusíme najít rovnováhu mezi starostí o dítě, domácnost a práci. Nebude to jednoduché, ale výsledek zaručeně bude stát za to!

 1. Hranice

  Ještě než se plně vžijete do role pracující maminky, udělejte si jasno v tom, kolik času můžete a jste ochotna práci věnovat. Uvědomte si, že jste především matka, a proto je samozřejmé, že nebudete moci pracovat do rána do večera a od večera do rána – to jednoduše nejde. Jasno si udělejte také v tom, co vlastně chcete dělat. Mnohé pracující maminky rozjíždí podnikání na vlastní pěst, jiné na částečný úvazek dochází do předchozího zaměstnání. A která cesta bude ta vaše?

 2. Komunikace

  Pracující maminky se musí naučit komunikovat a to nejen v pracovní oblasti, ale i v té soukromé. Počítejte s tím, že v roli pracující maminky, které se práci věnuje z domova, dostanete skutečně jen to, o co si samy řeknete – nic víc, nic míň, a proto se právě tady více než kdekoli jinde hodí známé pořekadlo „líná huba, holé neštěstí“. Nebojte se komunikovat s potencionálními klienty, stejně jako se nemusíte stydět za to, že partnera požádáte o větší pomoc s dítětem.

 3. Strategie

  Kromě toho, že se chcete dostat do role pracující maminky, jste pořád především matka, která rozhodně nemá času na rozdávání. Je důležité abyste si uvědomila, že každá vaše minuta je drahá a že nemůžete promarnit ani jedinou z nich. Rozhodně nebude na škodu, když si najdete takové cestičky, které vám usnadní práci a ušetří čas – není na tom nic špatného a pracující maminky na to jednoduše mají nárok.

 4. Poučení

  Máte ve svém okolí jiné pracující maminky? Pak se neostýchejte požádat je o radu případně se od nich poučte v tom, co děláte špatně nebo co naopak neděláte vůbec. Pamatujte, že učený z nebe nespadl a jestli s podnikáním na vlastní pěst teprve začínáte, pak se vůbec nemusíte stydět za to, že něco nevíte nebo že si ke zkušenějším přijdete pro radu.

Obrázek: pixabay.com