Večerní koupel povzbudí vaše smysly

Určitě mi dáte za pravdu, že se mnohé z vás po celodenní lopotě těší na večer, až si vleze do vany. Koupel není jen relaxační zážitek, ale má pozitivní vliv na pokožku celého těla. O tom, že má lázeň léčebné a povzbuzující účinky se ví celá staletí. Taková koupel může mít mnoho podob a vždy velmi záleží, jaký máme cíl. Existují koupele pivní, bylinkové, aromatické, omlazující, povzbuzující a mnoho dalších. Podle toho pak volíme, jaký druh oleje, bylinek a jiných přípravků si dáme do vany.

Kleoptařina lázeň

Tuto lázeň si údajně dopřávala Egyptská královna Kleopatra. Díky této koupeli dopřávala své pokožce tu nejlepší možnou péči. Koupel se zaručeně hodí, jak k relaxačním tak pečujícím účelům. Kleopatřina lázeň je luxusní, smetanová, která rozzáří pleť, vyhladí a hydratuje. Do vany si přidáte hrníček plnotučného mléka a lžíci kokosového nebo olivového oleje. Kdo není alergický na med, přidá ještě lžíci medu. Tento luxusní smetanový zážitek si vychutnávejte po dobu 20 minut a už se nemydlete, nesprchujte. Pouze se zahalte do župánku či osušky a dalších 15 minut odpočívejte v křesle nebo na gauči.

Pivní olejová lázeň

Je určená pro každodenní použití a již po 15 minutách této koupele, přichází pocit uvolnění a celkové pohody. Podporuje regeneraci organismu, zvláčňuje pokožku, vyživuje vitamínem B a dokonce mírní podráždění ze sluníčka. Blahodárné účinky pivních kvasnic jsou známé už od středověku. Tenkrát se pivo využívalo jednak jako prevence, ale mnohdy i samotný lék. Proto už tenkrát vznikaly první pivní koupele. Na pivní lázeň je vhodné zavítat do některého z wellnes center nebo si koupit ve specializovaném obchodě tento extrakt a dopřávat si jí z pohodlí domova.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net