Vitamin D3 a K2 jsou ideální kombinací pro váš organismus

Fotografie: Freepik

V současné době si spousta lidí stále více uvědomuje, že doplňování vitaminů je pro organismus velice důležité. Imunitní systém podporuje vitamin C, zdravým kostem zase napomáhá nejen zvýšený příjem vápníku, ale také vitamin D a K2. V následujících řádcích vám prozradíme, proč by se měly užívat dohromady.

Slyšeli jste o tom, že vitamin D3 K2 tvoří silnou dvojici, která má blahodárné účinky na organismus jako takový? Společně vitaminy D3 a K2 zajišťují snadné vstřebávání vápníku a starají se o jeho přísun do kostní hmoty. Zároveň zabraňují kalcifikaci tepen, a tím napomáhají udržovat srdce a kosti v dobré kondici.

Vitaminy v podobě kapkách

Velké oblíbenosti se těší vitamin D3 K2 kapky. Samostatně K2 reguluje normální srážlivost krve, zatímco D3 přispívá k silnému imunitnímu systému a podporuje funkci svalů. Vitaminy D3 a K2 se starají o to, aby byl vápník v rovnováze.

Vitamin D3 zabezpečuje snadné vstřebávání vápníku a K2 (forma MK-7) aktivuje bílkovinu osteokalcin, jež integruje vápník do kostí. Vápník bez těchto dvou vitaminů nedokáže účinně plnit svou funkci.

Sníží plak v tepnách a další

Potravinový doplněk, jako jsou třeba vitamin D3 K2 MK-7 kapky, pomáhají snižovat vápenatý plak v tepnách. Vitamin K2 aktivuje matrixový protein GLA, který zase váže přebytečný vápník, a tím zlepšuje průtok a pružnost tepen.

Do pozadí by se neměl posouvat ani vitamin D3. Pozornost si zaslouží, neboť udržuje normální stav kostí a zubů. Doporučuje se i pro podporu imunitního systému, ba dokonce je vhodný i pro těhotné ženy. Samozřejmě, užívání potravinového doplňku v těhotenství je nezbytné prvně konzultovat s gynekologem.

Udělejte tedy něco pro své zdraví a pořiďte si doplněk stravy v podobě kapek, který nabídne skvělou a účinnou kombinaci D3 a K2.