Vitamíny vhodné pro posílení a udržení silné imunity na zimní měsíce

Fotografie: Freepik

Na podzim nás kromě chřipky může také překvapit nakažení onemocněním COVID-19, které má stejné příznaky a může nás na několik dní dostat do postele.

Vitamíny, pokud je správně užíváte, vám mohou posílit imunitu a zvýšit odolnost nejen proti nemocem, ale také proti stresu a pomohou obnovit růst vlasů a nehtů nebo regeneraci svalů.

Jak poznat, že máte nedostatek vitamínů?

Podle jedné nejmenované terapeutky existuje spousta příznaků, které vás upozorní na nedostatek vitamínů. Lidé jsou ale často ve spěchu a ignorují je:

  • Snížená chuť k jídlu
  • Závratě a slabost
  • Mastné vlasy

Strava by měla být bohatá na všechny vitamíny a minerály, měla by obsahovat co nejméně sacharidů a skrytých cukrů. Důležité je také vypít alespoň 2 litry čisté vody a nenahrazovat vodu džusy, různými šťávami nebo dokonce alkoholem.

Fotografie: Pixabay

Nedostatek vitamínů vás může omezit v normálním životě. Kromě potravin, které obsahují vitamíny, můžete užívat tyto jako doplňky stravy v různých tabletách nebo oleji.

Každý vitamín bojuje proti jinému neduhu

Například vitamín A pomáhá ke zvládání stresu a také zpomaluje stárnutí. Vitamín B1 pomáhá nervovému systému a také velmi dobře působí na naši pokožku. Díky tomuto vitamínu budete mít kůži jemnou a suchá pokožka bude minulostí. Pokud si dopřáváte vitamín B6, podpoří to funkci vašeho mozku.

Vitamin H dodá tělu extra energii, také má uklidňující účinek a posiluje vlasy a nehty, aby zdravě rostly. Všemi známý vitamín C se používá jako antioxidant pro imunitní systém.

Fotografie: Pixabay

Na posílení kosti užívejte vitamín D3, který najdete především v rybách. Podporuje také tvorbu antivirové imunity. Pokud vás trápí hormonální nerovnováhy, zkuste dlouhodobě konzumovat vitamín E.