Mlsání bez výčitek aneb výborné nízkokalorické dezerty

Mnoho lidí se netají tím, že milují sladká jídla. Ty je však mohou často dostávat do problémů, a to především, když se snaží dobře stravovat a udržet zdravý životní styl. Přílišná konzumace sladkostí může vést až ke zdravotním potížím.

Naštěstí však existuje cesta z tohoto začarovaného kruhu v podobě nízkokalorických dezertů. Mnohé z těchto laskomin, jsou vhodné i pro zařazení do DIA stravování. Denně jsme ohroženi útokem cukru, aniž bychom si to uvědomovali. Cukr je obsažen téměř všude. V ovocných džusech, limonádách, sladkých potravinách. V kombinaci s tukem a bílou moukou útočí nejen na lidské zdraví, ale také tělesnou hmotnost.

Naučte se mlsat zdravě

Naučte se proto mlsat zdravě a dejte přednost nízkokalorickým dezertům. Klíčem k pevnějšímu zdraví a optimální váze je rovnováha. Problémy s chutěmi jsou převážně tam, kde není organismus v rovnováze a něco mu chybí. Chutě jsou ohlašovacím signálem, chybí mi určitý minerál či vitamín.

Velkou chybou je, že mnoho lidí vynechá snídani, která je úplným základem, a pak se mnohdy nemohou dojíst a přepadají je různé chutě. To neznamená, že se musíte zcela vzdát mlsání, ale rozhodně byste si měli hlídat kalorie. DIA dorty a nízkokalorické dezerty jsou ideální možností, jak ukojit své chutě bez výčitek. Věřte, že jsou chuťově jedna báseň a rychle si zvyknete a uvítáte zdravější alternativu mlsání.

Nepečený DIA zákusek

  • Velký bílý jogurt 3%
  • Sladidlo vhodné pro diabetiky 38g
  • Vanilkové aroma, rumové aroma – od každého pár kapek
  • Mléko 2dcl
  • Sypká želatina 20g
  • Ovoce podle chuti 300g
  • DIA celozrnné piškoty
  • Rama Cremefine na šlehání 250ml

Postup zhotovení

Želatinu vsypeme do mléka, rozmícháme a necháme nabobtnat. Poté ve vodní lázni zahříváme na plotýnce a mícháme, až se zcela rozpustí. Ideální teplota je maximálně do 60°C. Za občasného promíchání jí necháme prochladnout. Zatím si smícháme jogurt, DIA sladidlo, vanilkové a rumové aroma, mléko s želatinou a ušlehanoumlsání bez výčitek šlehačku. Jakmile začíná směs tuhnout, přidáme maliny nebo jiné ovoce. Uváděné suroviny se hodí do DIA stravy, pokud ze zdravotních důvodů není nutné používat umělá sladidla, použijte třeba javorový sirup.

Na dno formy vyskládáme DIA piškoty a nalijeme polovinu jogurtové hmoty, opět piškoty a jogurtovou hmotu. V lednici necháme ztuhnout, krájíme na řezy, před podáváním ozdobíme buď ovocem, šlehačkou a lístkem meduňky.

Z tohoto receptu můžete udělat i poháry tak, že ingredience vrstvíte rovnou do skleniček na poháry. V tomto případě lze piškoty jemně pokropit kávou.