Zaostřeno na noční svačinky: Čím zhřešit, když nechcete přibrat?

Noční svačinky – jinými slovy plenění lednice v nočních hodinách. Možná i vy máte s tajnými úprky do kuchyně své vlastní zkušenosti. Což o to, každému se občas splaší chutě a mnoho z vás pak neví, co by si pro samou rozežranost do té papuly nacpaly. Noční svačinky ale představují problém – a to zvláště pro ženskou linii – neboť vaše tělo pozdě v noci nespaluje, ba naopak se připravuje na odpočinek. Jakmile se v noci plížíte do lednice, kde zbaštíte, co vám pod ruce přijde, nemůžete se pak divit, že se tyto noční výlety podepíší na vaší váze. Chcete vědět, čím můžete v noci zhřešit, aniž byste přibrali?

Noční svačinky, aneb mlsejte bez starostí…

…zeleninové chipsy

Zeleninové chipsy jsou nejen velice chutné, ale zároveň i zdravé a nepředstavují pro vás problém v podobě narůstající váhy. Dají se koupit ve většině supermarketů a vyrábí se například z mrkve, cibule, celeru či řepy.

…řecký jogurt

Řecký jogurt obsahuje pouze 150 kalorií, a proto si na něm můžete pochutnat i uprostřed noci. Navíc uklidní váš překyselený žaludek a pomůže vašemu tělu lépe trávit.

…jablíčko

Ovoce je sice na noc zakazováno, ale když už vás přepadnou neukojitelné chutě, vsaďte na jablko, které všechny choutky spolehlivě zažene. Vybírejte mezi těmi kyselejšími.

…šunku

Noční svačinky se nemusí nutně týkat jen zeleniny nebo ovoce, protože ani dva plátky šunky s vaší váhou nikterak nezahýbají. Budete-li mít chuť na něco slaného, víte, po čem můžete s klidným svědomím sáhnout.

…oříšky

V tomto případě ale rozhodně nesahejte po solených arašídech či jakýchkoli jiných chuťově upravených oříšcích. S chutí na něco dobrého vám svědomitě pomůže malá hrstka lískových oříšků.

…semínka

V tomto případě máte volnou ruku co se výběru týče. Jako noční svačinku si tak můžete zvolit semínka sezamová, dýňová, lněná, konopná, slunečnicová, chia a mnoho dalších. A váha zůstane tam, kde jí chcete mít.

Fotografie publikována se svolením Photostock FreeDigitalPhotos.net