Impozantní tipy na odstranění jakýchkoliv připálenin z pánví a hrnců, které uleví nejedné hospodyni

Fotografie: Depositphotos

Některé kuchyňské náčiní se docela rychle připálí a je dost těžké ho vyčistit tak, aby opět zářilo. Zná a nenávidí to asi každá žena.

Některé kuchyňské náčiní se může při vaření připálit. Ať už je vyrobené z jakéhokoliv materiálu, může se stát, že se na něm jídlo začne připalovat, a vy ho potom obtížně odstraňujete a ne vždy se to úplně podaří. Pokud k této situaci dojde, nepropadejte panice. Dokonce nemusíte používat ani drastické chemikálie. Pár jednoduchých způsobů vám pomůže k tomu, aby vaše pánve byly opět zářivě čisté.

Do hrnce dejte ocet a jedlou sodu

Bílý ocet – ten se dá použít úplně ve všem, co se týče kuchyně. A tím pádem je také skvělým pomocníkem při čištění připálených pánví. Nalijte si do hrnce stejné množství vody jako octa a dejte vařit. Po uvaření směs vylijte do dřezu a pánev nebo hrnec ještě vydrhněte pomocí jedlé sody. Uvidíte, že se vaše nádobí bude opět blýskat.

Fotografie: Unsplash

Zkuste použít sůl

Sůl je velice dobrá přísada, která také umí vyčistit připáleniny ze dna pánve. Sůl smíchejte s vodou a přípravkem na nádobí a pořádně ji vydrhněte. Místo houbičky můžete použít i půlku citronu. Úžasně jednoduché, viďte?

Fotografie: Unsplash

Pánev vyčistíte i zubní pastou

Zubní pasta je ideálním prostředkem pro odstranění připálenin z pánve. Má totiž stejné vlastnosti jako jedlá soda, které pomáhají hluboce odmašťovat. Rozmíchejte lžičku zubní pasty ve vroucí vodě a nalijte tuto směs do nádoby. Můžete pozorovat, jak se připálenina odlepuje ze dna.

Fotografie: Unsplash

Dokonce i horká voda může váš problém vyřešit

Toto je opravdu to nejjednodušší řešení, ale musíte s ním začít ihned po dovaření. Jakmile si všimnete, že se vám dno pánve připálilo, nalijte na dno vroucí vodu a nechte ji působit přes noc. Ráno už jen dodrhněte zbývající připáleniny, pokud nějaké zbyly.

Zdroj: Goodhousekeeping