Výhody používání citronové šťávy při péči o pokožku

Fotografie: Freepik

Šťáva z citronu má blahodárné účinky na naše zdraví. Pomáhá nám při hubnutí, ale je také výborným pomocníkem při řešení problémů s trávicí soustavou. Méně známý je její pozitivní účinek na naši pleť.

To, že šťáva z citronu pomáhá našemu tělu, je známý fakt mnoho let. Její využití je ale mnohem větší, než by se mohlo na první pohled zdát. Citronová šťáva je totiž výborným pomocníkem i v péči o naši pleť a to hlavně díky tomu, že je bohatá na vitamín C. Jedná se o přírodní cestu boje s velmi častými neduhy naší pleti.

Bojovník s jizvami, ale i mastnou pokožkou

Citrón je velmi dobrým pomocníkem při boji s bakteriemi nebo houbami. Je proto velmi účinný, pokud máme podrážděnou pokožku, a nebo dlouhodobě bojujeme s černými tečkami. Při nevhodném způsobu použití může mít opačný efekt. Citron obsahuje vysoké množství kyseliny citronové, která může být pro citlivou pokožku dráždivá. Při aplikaci na obličej se proto doporučuje citronovou šťávu ředit s vodou a opatrně na pokožku nanášet pomocí vatového tamponu. Před nanesením na obličej je vhodné zkusit tuto aplikaci na jiné části kůže.

Fotografie: Unsplash

Při pravidelném používání bude citronová šťáva výborným pomocníkem při výskytu akné nebo jizev. Pokud již víme, že naše pokožka na šťávu nereaguje citlivě, nemusíme ji ředit. Dosáhneme tak požadovaného účinku rychleji. Vatovým tamponem otřeme citron, čímž dojde k nasáknutí šťávy. Následně tyčinkou ošetříme jizvy nebo tmavé skvrny, kterých se chceme zbavit. Šťávu necháme působit 5 minut a poté opláchneme vlažnou vodou a důkladně osušíme. Tento postup se doporučuje opakovat každý den. 

Tmavá kůže na loktech a kolenou 

Citron nám také přináší jednoduché a snadné řešení, jak se zbavit nechtěného ztmavení kůže. Tento jev se objevuje hlavně v oblasti kolen a loktů. Jedná se totiž o místa, která jsou ve větším kontaktu s oděvem. Tvoří se zde tím pádem silnější vrstva kůže. Pokud jsou pro nás ale tyto skvrny nevzhledné, dá se s nimi jednoduše bojovat. Citron rozpůlíme a aplikujeme ho na postižená místa. Místo chvíli třeme, následně necháme šťávu působit 15 minut a poté opláchneme teplou vodou. Postup se doporučuje opakovat dvakrát týdně. 

Extrémní vyživující a ochranné účinky na naši pleť má citron díky vysokému obsahu vitamínu C. Pokud budeme zředěnou kyselinou citrónovou aplikovat na naši pleť předtím než půjdeme spát, bude docházet ke zvyšování kolagenu v pokožce, a díky tomu zpomalíme proces stárnutí a tvorbu vrásek. Jedná se také o výborný antioxidant a jeho pravidelnou aplikací bude naše pokožka více chráněna před škodlivými účinky slunce.

Zdroj: WomensHealthMag