Klady a zápory velkého věkového rozdílu u partnerů aneb Když je žena ve vztahu starší

Fotografie: Piqsels

V dnešní době už není vůbec zvláštní, když je žena ve vztahu starší než její partner. Ať už to je o 5 nebo třeba o 20 let.

Samozřejmě, že žena, která je do 25 let, se asi určitě nebude koukat po mužích, kteří by byli o moc mladší než ona. Ale žena, které je už něco přes 35, moc dobře ví, jakého muže chce vedle sebe vidět. A když najde někoho ideálního, je jí vlastně asi jedno, jestli je o pár let mladší. Často se stane, že si ji mladší muž vybere sám, na tom také není nic neobvyklého. Jaké jsou tedy výhody vztahu, kde je žena starší než muž?

Ženám se líbí mladší muži

Obecně se velkému množství žen líbí mladší muži a to rovnou z několika důvodů. Za prvé, mladí muži jsou často mnohem romantičtější, než vrstevníci ženy. Také se většinou o ženu lépe starají. A nebudeme si tady nic nalhávat, většinou vztah s mladším mužem dodá ženě potřebné sebevědomí.

Fotografie: Pixabay

Výhody takového vztahu

Takové vztahy bývají zpravidla vždy plné vášně, a to nejen na začátku. Žena přestane soutěžit s ostatními a mnohem lépe se vyrovnává se svými nedostatky. Některé ženy dokonce přiznaly, že je mnohem jednodušší vychovat mladšího muže podle svých představ. Žena úplně omládne na těle i na duši, protože se pro svého miláčka snaží vypadat stále co nejlépe.

Fotografie: Pixabay

Bohužel mohou přijít i problémy

Jasně, problémy někdy přijdou do každého vztahu, protože žádný není bezchybný. Ale teď není řeč o normálních hádkách, v takovémto vztahu může brzy přijít velká žárlivost a to z obou stran. Žena bude žárlit na mladší dívky a muž na starší muže. Muž může začít brát ženu jako svou matku a to je tedy velký problém. Ženu často může přestat bavit neustále řešit a kontrolovat svůj vzhled.

Fotografie: Pixabay

Mohou se objevit lidé, kteří do vás budou neustále rýpat s poznámkami, že je muž až příliš mladý a že se k sobě nehodí. Muž bude mít okruh přátel v jeho věku a žena si s nimi nemusí rozumět.

Zkusit to či nikoliv

Každopádně pokud se ve vás pere otázka, jestli do takového vztahu jít, je to pouze ve vašich rukou. Nikdo vám nezaručí, že zažijete nejkrásnější lásku vašeho života a nebo to největší zklamání. Na druhou stranu, buď vás tento zážitek posílí a nebo získáte muže, který vás bude do konce života milovat.

Zdroj: WomensHealthMag