Přikázaní silného a úspěšného manželství, díky kterým budete žít se svým partnerem šťastně až do konce života

Fotografie: Freepik

Víte, jak se to říká, v radosti i zármutku, v bohatství i v chudobě.  Kolik párů se těmito radami do života řídí? Počet rozvodů v dnešní době je děsivý, ovlivňují nejen životy samotných aktéru a jejich dětí, ale také to může ovlivnit sociální situace v jejich okolí. Jak ale posílit rodinný život a v manželství zůstat šťastný nejlépe až do smrti.

Hezky by se mělo mluvit o rodině druhého partnera

Páry často mluví o rodičích toho druhého velmi špatně, což brzy může narušit vztahy. I když je sám manžel v rozporu se svými vlastními příbuznými, nedává to vám žádné právo mluvit o nich špatně. Naopak se zkuste nad některými situacemi povznést a udělejte partnerovi nebo jeho rodině radost malým dárkem.

Nehledejte chyby v maličkostech. Každý z nás má nějakou malou chybičku, kvůli které ale není důvod se hádat nebo se dokonce rozvést. Nepřenášejte nikdy svou nespokojenost se životem na toho druhého. Zkuste si raději o všem promluvit a dohodnout se na kompromisu. Jestli vám vadí, jak partner věší prádlo, udělejte to sama a mužovi nechte na práci nějakou jinou domácí činnost.

Je krásné být zamilovaný, ale dospělý člověk je rád za svou finanční svobodu. Peníze bývají jednou z nejčastějších příčin toho, že dojde k rozvodu. Každý z manželů bude chtít své peníze utratit za své koníčky, přátelé nebo další potřeby. Jestli jste našli nějakou skrýš, peníze neutraťte a dejte je zpátky. Nevíte, jestli partner nešetří na dárek pro vás nebo společnou dovolenou.

Fotografie: Pixabay

Po svatbě se o sebe člověk přestane starat

Určitě je důležité se líbit svému partnerovi, i když už máte po obřadě a jste spolu několik let. Obezita, neupravené vlasy nebo oblečení. Proč se vlastně ženy po svatbě o sebe přestanou starat? Řeknou si, že už mají manžela jistého a nemusí se tedy snažit. Totéž ale platí také o pánech. Postupem času většina z nich jen přijde z práce, lehne si na gauč k televizi a žena se o něj musí starat. Vzhled je ale stále důležitým aspektem pro udržení vášně.

Neberte všechno jako samozřejmou věc. Jestliže vám manžel ponese tašky s nákupem, nezapomeňte mu poděkovat. Pánové potřebují takové uznání, aby to s láskou udělali příště znovu. Pochvalte je za to, že opravili poličku v pokoji nebo konečně rozebrali rozbitou pračku. Muži, jestli se o vám manželka s láskou stará, pere, vaří a uklízí, také si zaslouží trochu uznání.

Fotografie: Bigstock

Důležité je shodnout se ohledně výchovy dětí. To je rozpor mnoha manželství. Mnoho žen požaduje po manželovi 100 % finanční podporu pro jejich společné dítě. Ale v manželství platí rovnost a společně s ní také společná odpovědnost. Oba rodiče se mají podílet na výchově dítěte.