Zahradní nábytek zpříjemní posezení na zahradě

K příjemnému posezení na zahradě u skleničky nějakého dobrého pití společně s naší rodinou či přáteli neodmyslitelně patří komfortní zahradní nábytek, který nám umožní si odpočinout a trávit tak čas na čerstvém vzduchu pohodlně usazení do zahradního křesílka či prostornější lavičky. Výběru zahradního nábytku je potřeba věnovat daleko více pozornosti, než se mnozí z vás domnívají. Rozhodně nelze hledět jen na přitažlivý design, kterého si sice všimneme již na první pohled, ale určitě není nejdůležitějším kritériem, na které bychom se měli ohlížet. V dnešním článku se dozvíte, podle čeho vybírat nový zahradní nábytek, aby vám vydržel co nejdéle a sloužil co možná nejlépe.

Jak vybírat zahradní nábytek, aneb základní kritéria

Zatoužili jste po novém zahradním nábytku, který by vám zpříjemnil letošní sezonu? Pro koupi nového nábytku je teď ideální čas, neboť léto se k nám nezastavitelně blíží a pokud chcete být na letošní sezonu patřičně připraveni, pak rozhodně není na co čekat. Nevíte-li si s výběrem rady, určitě vám pomohou základní kritéria sloužící pro správný výběr – s námi nemůžete udělat chybu!

  • Umístění

    U zahradního nábytku hraje jednu z nejdůležitějších rolí jeho umístění, tedy skutečnost, zda jej hodláte postavit do prostoru bez zastřešení, nebo jej chcete umístit pod pergolu nebo na zastřešenou terasu. Hledáte-li nábytek vhodný do volného prostranství, pak je třeba investovat do odolnějších kousků, které budou vyrobené z takového materiálu, jež si hravě poradí s výkyvy počasí. Na otevřené prostranství doporučujeme volit umělý ratan, plastový nábytek, teak, hliník nebo nerez.

  • Použití

    Dalším důležitým bodem je použití nábytku, od kterého se bude odvíjet jeho typ. Zatímco někdo hledá zahradní nábytek vhodný ke stolování, jiný naopak touží po nepopsatelném relaxu – a právě tomu je potřeba přizpůsobit výběr. Jestliže si chcete na zahradu umístit nábytek ke stolování, pak je třeba hledět na jeho správnou výšku a hloubku sedu, zapomenout by se nemělo ani na sedací materiál, který by měl být pohodlný. Naopak kdo chce nábytek určený k relaxaci, ten by se měl porozhlédnout v oblasti polohovatelného nábytku, který mu dopřeje ten největší odpočinek.

  • Materiál

    Výběr materiálu není jen otázkou umístění zahradního nábytku, ale rovněž i vašeho vkusu, preferencí a v neposlední řadě i financí. Zkrátka je potřeba skloubit všechna kritéria, protože jedině tak si dokážete vybrat správně. Co se materiálu týče, rozhodně je z čeho vybírat. Mezi nejoblíbenější bezesporu a samozřejmě právem patří dřevěný nábytek, který se pyšní maximální odolností a příjemným vzhledem. Po cenové stránce je potřeba počítat s vyšší investicí, která se ale vyplatí. O moc pozadu není ani nábytek vyrobený z umělého ratanu, který si získal přízeň mnoha lidí. Mezi další materiály patří plast, který je cenově nejdostupnější, nechybí ani kov.

Obrázek: pixabay.com