Tlustá čára za otoky kolem očí i bez náročné operace: Kromě spánku záleží například na pitném režimu

Fotografie: Depositphotos

Existuje mnoho způsobů, jak snížit otoky kolem očí. Některé prostředky jsou jednoduché, například pití většího množství vody. Jiné jsou náročnější, jako je podstoupení kosmetické operace.

Oteklé oči jsou běžným problémem, který může postihnout každého z nás. Příčinou mohou být různé faktory, jako je nedostatek spánku, alergie, únava nebo přebytek soli ve stravě. Oteklé oči mohou způsobovat nepohodlí a vzhledové problémy, ale existuje několik způsobů, jak s nimi účinně bojovat, říká doktor Kevin Martinez. Zde je 5 jednoduchých a přirozených způsobů, jak se zbavit oteklých očí a znovu získat svěží vzhled.

Dopřejte si kvalitní spánek

Pravidelný spánek vám pomůže eliminovat opuchlé oči. Dospělí potřebují přibližně 7 až 9 hodin spánku za noc. Abyste si zajistili dostatek spánku, vytvořte si režim před spaním a dodržujte ho. Je důležité si uvědomit, že váš režim před spaním začíná dlouho před tím, než ulehnete ke spánku.

Řešte své alergie

Pokud trpíte celoročními nebo sezónními alergiemi, poraďte se se svým lékařem. Alergie mohou způsobit zarudnutí, otok a nafouknutí očí. To vás může přimět k tomu, abyste si oči více protírali, což může vést k dalšímu otoku. Lékař vám může pomoci vytvořit léčebný plán, který zmírní vaše příznaky.

Pijte dostatek vody

Otoky očí mohou být důsledkem dehydratace. Ujistěte se, že každý den pijete dostatek vody, abyste si udrželi zdravou pokožku. Obecným pravidlem je vypít denně osm sklenic vody. Abyste si udrželi pravidelnost, zvažte nastavení hodinové upomínky na telefonu.

unavené oči
Fotografie: Freepik

Vyhněte se alkoholu

Snažte se omezit nebo se vyhnout alkoholu a dalším nápojům, které mohou způsobit dehydrataci. Dehydratace může mít za následek opuchlé oči, proto je možná lepší dát si místo toho sklenici vody. Pokud vám nechutná obyčejná voda, skvělým způsobem, jak se udržovat hydratovaný a osvěžený, je přidat do ní čerstvé ovoce.

Omezte sůl

Konzumace příliš velkého množství soli může způsobit další zadržování tekutin v těle. Může také vést k dalším zdravotním problémům, například k většímu riziku srdečních problémů a mrtvice. Podle Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) je současná denní hodnota sodíku 2 300 miligramů (mg). Kardiologická asociace však doporučuje omezit množství sodíku na 1 500 mg denně.

Zdroj: Healthline