Zdánlivě jednoduchá hádanka, kterou ovšem vyřeší jen jeden člověk z pěti

Fotografie: Getty Images

Jednoduchým testem lze určit, jak jsou na tom vaše logické schopnosti. Pokud máte rádi hádanky a různé rébusy, určitě si s nimi poradíte bez problémů. Důležité u nich je všímat si malých věcí.

Hádanky nám nejen umožňují na chvíli uniknout od každodenních starostí, ale také procvičí náš mozek a schopnost všímat si detailů. Některé souvisejí s optickými iluzemi, u jiných musíte použít matematické nebo slovní znalosti. Tento test prověří vaše logické uvažování.

Princip je jednoduchý – podívejte se na obrázek

Nemusíte přitom nic počítat, ani dlouze sledovat optické iluze a snažit se odhalit jejich tajemství. Tento test je velmi jednoduchý. Stačí, když si pozorně prohlédnete obrázek a najdete jednu logickou chybu, která se v něm skrývá. O tom, že to nebude tak jednoduché, svědčí fakt, že na řešení přijde jen 1 z 5 lidí. A třeba jedním z nich budete právě vy. Podívejte se na obrázek a zjistěte, co je na něm špatně.

Na první pohled je na obrázku vyobrazená idylická venkovská krajina s útulným domečkem v přírodních barvách. Scenérii dokresluje panorama hor a kopců za domem a také několik vysokých stromů a keřů. Nenechte se ale rozptylovat emočním nábojem vyobrazené krajiny. Pokud vám stále není jasné, co by na tak idylickém místě mohlo být špatně, podívejte se pozorně na horní polovinu obrázku.

Fotografie: Getty Images

Chybu najdete ve stromech

Konkrétně byste si měli všimnout cihlového komína a vyobrazeným stromům. Už víte? Zatímco kouř z komína uniká směrem doprava, stromy se ve větru naklání na levou stranu. K takové situaci by ve skutečnosti dojít nemohlo. Jádro celého problému tedy spočívalo v obyčejném směru větru, který žene kouř a větve stromů na opačnou stranu.

Chcete ještě jednu hádanku? Tady je

Fotografie: Getty Images

Pokud chcete své logické schopnosti otestovat ještě jednou, zkuste vyřešit ještě následující hádanku. Je o něco lehčí než ta předchozí. Znovu se pozorně podívejte na obrázek a opět se snažte přijít na to, kde se v něm stala chyba. Je na ní zakreslený astronaut v obleku s americkou vlajkou kdesi ve vesmíru. A vy mezi všemi zakreslenými věcmi musíte najít nějaké narušení logických souvislostí.

Tady to bylo o něco snazší. Poznali jste, co je s obrázkem špatně? Podívejte se na Měsíc v pozadí. Pokud vyobrazený astronaut stojí na kráterovitém povrchu Měsíce, logicky ho nemůžeme spatřit ještě v dálce za ním. Ve skutečnosti by měla být místo Měsíce z této pozice viditelná planeta Země.