Známé osobnosti, které předpověděly svou smrt. Tyto příběhy vženou slzy do očí

Fotografie: Freepik

Ať se to někomu líbí, či nelíbí, existují věci mezi nebem a zemí. Předpověď budoucnosti mezi ně rozhodně patří.

Někteří lidé prostě vytuší, že se blíží konec jejich života. Tento pocit zveřejnily před svým odchodem i některé známé osobnosti. Šokujícím se ukázal fakt, že část z nich předpověděla i okolnosti a čas svého odchodu na onen svět. Zdaleka se to netýká jen světových celebrit. I mezi těmi českými můžeme najít ty, které měly tyto tajemné schopnosti. Nutno ale přiznat, že znát datum, nebo věk, kdy vás smrt odvede, je nezáviděníhodná situace.

Princezna Diana

Lady Diana, princezna lidských srdcí, pouhých 10 měsíců před osudnou havárií předpověděla svou smrt. Neměla dobré vztahy s královskou rodinou a bála se své likvidace. Na přelomu listopadu a prosince 1996 napsala tuto poznámku: „Můj manžel plánuje nehodu v autě, selhání brzd a vážná zranění hlavy. Chce mít volnou cestu.“ O deset měsíců později milionům lidí na celém světě zmrzl úsměv na rtech. Princezna Diana zemřela v neděli 31. srpna 1997 po autonehodě, kdy její auto narazilo do 13. betonového sloupu tunelu Pont de l´ Alma.

Fotografie: Freepik

Helena Růžičková

Helena Růžičková byla živel. Sama o sobě prohlašovala po vzoru své nejslavnější postavy: „Na tragickej život jsem já pes.“ Jak se ukázalo, konec jejího života byl velmi bolestný. Pět let po smrti svého syna a čtyři měsíce po smrti manžela, kdy sama bojovala víc, než dva roky s rakovinou, chystala svatbu se svým kamarádem Václavem Glazarem. Chtěl se o ni v nemoci postarat. Termín byl určen na 7.1.2004. Helena ale termín posunula na 3. ledna, protože tvrdila, že čtvrtého už nebude živa. Svatba se nekonala, nevěsta byla v umělém spánku a zemřela 4. ledna 2004 na selhání ledvin.

Abraham Lincoln

4. dubna 1865 měl prezident Lincoln sen. Zdálo se mu, že v Bílém domě zaslechl pláč a vzlyky. Zvuky přicházely z východního křídla. Šel se tam podívat a uviděl zakryté mrtvé tělo. Zeptal se pak vojáka, který držel stráž: „Kdo v Bílém domě zemřel?“. Dostal šokující odpověď: „Prezident byl zavražděn.“ Tento děsivý prorocký sen svěřil Lincoln svému příteli. Deset dnů poté navštívil divadelní představení a v divadle byl zastřelen ozbrojeným zabijákem. Naposledy vydechl 15. dubna 1865.

Fotografie: Freepik

Boris Rösner

Jeden z nejpreciznějších českých herců druhé poloviny dvacátého století o sobě celý život říkal, že se nedožije více, než 55 let. Celý jeho rod totiž pronásledovala krutá kletba. Jeden z dávných předků zabil v souboji krutým způsobem svého švagra a zdrcená vdova pak proklela všechny jeho potomky. Nikdo z nich se neměl dožít vyššího věku, než 55 let, stejně, jako zabitý.

Kletba se podivuhodně naplňovala po celá staletí. V roce 2005 byla herci diagnostikována rakovina plic v pozdním stadiu. Trpěl velkými bolestmi a odešel 31.5.2006 v kladenské nemocnici. Bylo mu pouhých 55 let.

Zdroj: Historyofyesterday, ČT