Typy toxických lidí, kterým je nejlepší se vyhnout. Pokud je máte ve svém okolí, dávejte si dobrý pozor

Fotografie: Freepik

Rozpoznejte ve svém okolí toxické lidi dřív, než vás připraví doslova o všechno. Nemusí se projevovat vždy stejně, a proto vám tento seznam pomůže s jejich identifikací.

Je zásadní si hlídat, s kým se rozhodneme trávit náš čas. Lidé v našem okolí by měli mít dobrý vliv na naši pohodu, sebevědomí a psychické zdraví. Přítomnost toxických lidí tyto tři věci naopak narušuje a otravuje nám naši mysl. V horších případech dochází k tomu, že kvůli toxickým lide přicházíme o ty hodné.

Poskytovatel názorů na všechno a všechny

Tato vlastnost je naštěstí do očí bijící, takže u takové osoby hned zjistíte, že je toxická. Jedná se o to, že neustále poskytuje ostatním své názory, aniž by se někdo ptal nebo aniž by se dané téma vůbec řešilo. Tyto názory jsou velmi negativní a člověk se díky nim cítí méněcenně.

Fotografie: Freepik

Neustálá oběť nespravedlnosti

Na tento typ toxických lidí si musejí dávat pozor hlavně dobrosrdeční a hodní lidé. Ti by se totiž pro každého rozdali, až by z nich nic nezbylo, a to je právě to, co hrozí u toxických lidí. Oni jsou totiž ve své hře na oběť skutečně schopní zajít tak daleko. Hledají falešnou pomoc úplně ve všem, ale jakmile je v nouzi někdo jiný, nezajímá je to.

Pořád potřebuje pomoc

Tito toxičtí lidé vyžadují neustálou pozornost a dosahují toho tak, že si nahlas říkají o pomoc například s mentálním zdravím. Najdou si psychiatra, ale nikdy to není za účelem se ze svého problému dostat. Poznat je můžete tak, že o svých problémech dost často mluví i před cizími lidmi a s klidem je zveřejňují všude, kde se dá.

Dává stížnosti na vše okolo

Každý má v životě jak dobré období, tak i špatné, a je naprosto normální se o své pocity chtít s někým podělit. Jenomže být v přítomnosti někoho, kdo si neustále stěžuje, je pro vás toxické. Stěžovatelé vysávají život lidem okolo sebe a zdraví, štěstí či zdravý rozum jsou věci, které se jim nelíbí.

Za nic nemůže, není to jeho vina

Tito lidé dávají v každé situaci vinu všem okolo, kromě sebe. Nikdy nepřijímají své chyby, protože věří, že žádné nemají. Neostýchají se obvinit kohokoliv, ať už se jedná o šéfa, kamarády, partnera, kolegy, rodiče, společnost či jejich vlastní děti. Jsou nešťastní a nespokojení a vždy najdou někoho, koho za to vinit.

Fotografie: Freepik

Typický manipulátor

Identifikace tohoto typu je velmi obtížná, jelikož manipulace je sama o sobě velice rozsáhlé téma. Jednoduše řečeno je tento typ lidí „vychytralý“ a přesně ví, jak má své okolí využít ke svému prospěchu. Snaží se působit nevinně a během toho si s lidmi hrají tak, aby jednali podle jejich přání.

Štědrost až na půdu

Každého jednou za čas potěší dostat od někoho nějakou drobnost. Dárek je však vzácná věc pouze tehdy, kdy je darován nezištně a bez očekávání něčeho nazpět. Tento typ lidí dává dárky proto, aby se darovaná osoba cítila zadluženě. Není výjimkou, že při předání použijí větu ve stylu „Tohle má u mě.“ nebo „Příště si na mě vzpomeň, až budeš… (doplňte dle dané situace)“.

Fotografie: Freepik

Energetický upír, který z vás vysaje vše

Pro energetického upíra neexistuje vyložená definice, spíše se musíte řídit vlastními pocity. Takoví lidé se živí energií ostatních a sami většinou přinášejí jen negativitu. Pokud se vedle někoho cítíte pravidelně unavení, bez nálady či protivní, je to jasným znakem, že byste se od té osoby měli držet dál.

Pomlouvání každého v okolí

Takového člověka opět rozpoznáte celkem snadno, jelikož vám stihne během půl hodiny říct něco hnusného o komkoliv, koho zrovna zahlédnete. Jedna věc je neustále mluvit o druhých a druhá věc je o nich mluvit jen ve špatném světle. Rozhodně takovým lidem nic neříkejte, jelikož až odejdete a oni budou s někým jiným, celé to obrátí proti vám.

Fotografie: Freepik

Lichotky z nich padají jak na běžícím páse

Jejich nejviditelnější vlastností je, že vám neustále skládají poklony, jakmile se nacházíte v blízkosti. To k nim okolí automaticky přiláká, protože jsou přeci milý. Musíte ovšem umět rozeznat, kdy už je to moc, abyste se do jejich sítí nenechali polapit. Takovéto chování je totiž na tenké hranici s toxickou pozitivitou.

Zdroj: Consciousreminder