Toxičtí lidé nikdy nepřiznají svou chybu. Jaké jsou další projevy jejich nebezpečného chování?

Fotografie: Depositphotos

Není dobré připouštět si do života toxické lidi. Jsou totiž schopni vám během několika chvil úplně otrávit život.

Chronická negativita může člověku opravdu hodně znepříjemnit život, i když si to ze začátku rozhodně nepřipouští. Asi každý z vás měl někdy v životě člověka, který z vás vysával veškerou vaši energii. Obvykle se z těchto lidí cítíte vyčerpaní, ale bohužel, ze začátku je opravdu těžké je rozeznat. Ale je více věcí, které především toxičtí lidé dělají. Jaké to jsou?

Manipulují s lidmi

Toxičtí lidé se ve skutečnosti vůbec nezajímají o vaše pocity. Pouze to předstírají, aby vás ovládli kvůli jejich plánům. A vy to dost možná ani nepoznáte, protože to dělají opravdu nenápadně. Například velice často překrucují to, co jste řekli a vy kvůli tomu máte pocit, že jste se asi zbláznili. Někdy to může dojít k tomu, že vám začnou vyhrožovat.

Fotografie: Pixabay

Nikdy se neomlouvají

Nezáleží na tom, co toxický člověk provede, protože to vždy uhraje na to, že to rozhodně není jeho vina. Je pro ně opravdu těžké přiznat svoji chybu. Spíše se začnou hádat a snažit se vzbudit lítost u ostatních, než se prostě omluvit. Omluvy by totiž mohli představovat velkou hrozbu pro jejich sebevědomí. Také nechtějí nést jakoukoli zodpovědnost za své činy.

Fotografie: Freepik

Často si stěžují a pláčou

Jasně, v životě každého člověka občas přijdou dny, kdy se potřebují někomu svěřit a vyplakat se. Ale pokud máte v životě člověka, který vám několikrát týdně volá s tím, že jeho život za nic nestojí a že ho všichni využívají, je to toxické. A vy z toho jste tak maximálně unavení, protože se ho snažíte neustále utěšit. V takovém případě si stanovte určité hranice a netravte moc času s tímto člověkem.

Fotografie: Pexels

Nemůžete jim říct „Ne“

Tito lidé mají tu schopnost, že ve vás vyvolají strach říct jim „ne“. O něco vás požádají a pokud je odmítnete, začnou s vámi manipulovat tak, aby dostali odpověď, kterou chtějí. Říct slovo „ne“ by ve vás rozhodně nemělo vyvolávat pocit viny, je to normální slovo jako každé jiné.

Zdroj: Psychology Today