11 triků, jak odstranit černé tečky

Nevzhledné černé tečky jsou strašákem žen a objevují se v každém věku. Nejčastěji je najdete v oblasti tváře, ale mohou se vytvořit kdekoliv po těle. Zbavit se jich není běh na krátkou trať, ale s osvědčenými metodami a přípravky to zvládnete.

Pokud máte černé tečky na nose a bradě, rozhodně si je nemačkejte, tímto postupem byste si pleť poškodily. Póry jsou ucpané mazem z mazových žláz. Tento maz pomáhá udržovat pokožku pružnou a vláčnou. Za žádných okolností si nesmíte ani pokožku drhnout, to byste si ji vysušili. Lze vyzkoušet přírodní metody či kosmetické pomocníky, jako jsou náplast na černé tečky, peeelingy, séra a krémy.

Klíčem k úspěchu je čistota

I když černé tečky nevznikají z nečistoty, ale z nadměrného produkování kožního mazu, pokožku bychom měli udržovat čistou a vláčnou.

1) Obličej si myjte dvakrát denně, následně pleť zregenerujte krémem.

2) Povlaky na polštářích perte minimálně třikrát do měsíce, jen tak se zbavíte zbytků líčidel a starých zaschlých černých teček.

3) Připravte si peeling ze skořice a medu. Postačí malá lžička medu a půl čajové lžičky skořice. Následně směs naneste na suchou pokožku a masírujte cca tři minutky!

4) Vyzkoušejte masku z vaječných bílků, protože stahují póry a vyplaví z nich nečistoty. Rozšlehané vaječné bílky nanášejte na pokožku ve dvou vrstvách. Každá vrstva musí důkladně zaschnout.

5) Domácky vyrobené pleťové masky pomohou a nejsou cenově náročné jako kupované produkty. Udělejte si doma masku či peeling z jílu, jogurtu a ovesných vloček, máty, pískavice, citrónu a soli, zeleného čaje, jedlé sody. Samy přijdete na to, co je pro vás nejlepší.

6) Na ucpané póry platí náplast na černé tečky. Jedná se o bavlněné proužky, ty se na nos jednoduše přilepí a nechají se účinkovat.

7) Kupte si kůru na obličej s obsahem kyseliny salicylové, protože zamete odumřelé buňky a nečistoty v pórech.

8) Profesionální ošetření pleti zaručí její krásný vzhled. Někdy se stačí poradit se svou kosmetičkou, jaký přístroj a produkty na černé tečky byste si měly případně zakoupit.

Zbavit se černých teček není jen tak. Určitě se vám to nepodaří ze dne na den. Většinou to trvá i několik měsíců, proto buďte trpělivé.