Aby se vaše kočka doma cítila jako v ráji, postupujte podle jednoduchých kroků

Fotografie: Freepik

Kočka je výborným parťákem a ideálním domácím mazlíčkem, ale má oproti jiným zvířátkům svá specifika. Především je to kočkovitá šelma, která má ráda svou nezávislost, ale docení i příjemné rodinné zázemí. Zjistěte, co můžete ještě udělat pro pohodlí vašeho mazlíčka.

Kočka je perfektním domácím mazlíčkem pro chov v zajetí v malých prostorách nebo bytech, ale i velkých domech. Má ráda domácí prostředí a ráda si hraje s dětmi, vyžaduje pozornost a chce být milována. Naopak nesmí jí být upírána nezávislost a možnost úniku za dobrodružstvím. Jak kočce zajistit pohodlí a zdravý život v důvěrně přátelském prostředí?

Celoživotní přítel v dobrém i zlém

Kočka může být člověku tím nejlepším přítelem, stačí si získat její důvěru a přátelství neochladne po celý život. A to doslova, u kočky domácí je totiž nutné počítat s 15-20 lety kočičího života, během kterého se stane milovaným členem rodiny. Štěstí a zdraví kočky je proto důležité, aby odměnila svého majitele náklonností a láskou. Je však nutné dodržovat některá pravidla chovu, aby byla kočka zdravá a spokojená. Která to jsou?

Fotografie: Freepik

Nerušený spánek

Kočky milují odpočinek a spánek, protože jím tráví až 16 hodin denně. Z toho důvodu jim zřiďte pelíšek, útulné a teplé místečko, kde by se mohla schoulit a odpočívat podle svého gusta. Je to mnohem jistější než jí dovolit spát ve vaší posteli nebo na pracovním stole.

Výživa

Špatný jídelníček vede ke zdravotním problémům u lidí i všech živočichů, koček nevyjímaje. U kočky je důležité maso jako základní složka jídelníčku, protože je šelma. Nádoby, které se pro servírování používají, musí být čisté. Navíc dbejte, aby kočka nepřibírala na váze, krmte jí pouze dvakrát denně vyváženou stravou s masem, zeleninou a dostatkem nezbytných vitamínů a minerálů.

Očista

Kočky jsou čistotná zvířata, i tak je nutné je v domácím prostředí kartáčovat, jednou za čas umýt.

Fotografie: Freepik

Čisté WC

Pro zdraví kočky je důležité, aby jejich box s pískem na vykonání potřeby byl dokonale čistý. Používejte také podklad bez syntetických materiálů.

Hry

Lov je pro kočky přirozenost, v domácím prostředí je nutné jej nahradit hrami, honěním a skákáním na oblíbenou hračku.

Vzájemné pouto

Čas strávený s kočkou je příjemný pro ni samotnou i pro majitele, kočka vyžaduje mazlení a hlazení, aby byla spokojená.

Zdroj: PetMD