Bezbolestné způsoby, které vás snadno a rychle zbaví nežádoucích chloupků na těle

Fotografie: Depositphotos

Díky těmto jednoduchým metodám bude odstraňování chloupků jednoduché, rychlé, a především bezbolestné a bez zbytečného podráždění pokožky.

Ačkoliv se jedná o tělu přirozenou věc, pro mnohé lidi jsou chloupky něčím, za co se stydí a raději se tak tváří, že oni sami snad žádné nemají. Mnohdy se tak lidé (zejména ženy) mučí dlouhým holením nebo bolestivým a nepříjemným vytrháváním či jiným odstraňováním tohoto ochlupení těla. To však lze provést i přírodními alternativami, které jsou bezbolestné a snadné. Které to jsou a jak si poradit s bujnými chloupky na různých částech těla?

Chloupky jako přirozená věc

Ačkoliv je to možná něco, co mnoho lidí nechce slyšet, chloupky na těle má téměř naprosto každý a jsou pro tělo zcela přirozené a normální. Většina lidí se však i přesto drží toho, je že ze svého těla raději odstraňuje a předvádí tak zcela hladkou a hebkou pokožku. Nejčastěji se tak jedná o ženy odstraňující chloupky z nohou, podpaží, intimních partií a dalších částí těla, kde se mohou chloupky nacházet. Muži samozřejmě také nejsou výjimkou a své tělo „odchlupují“ také.

Většinou se však pro obě pohlaví jedná o zdlouhavou činnost ať už formou holení, bolestivé depilace či jiných metod. Výsledkem jsou hladké části těla, ale také zatnuté zuby, pot na čele a podrážděná pokožka v oblasti, ze které byly chloupky odstraněny. Dobrou zprávou ale je, že tento počin lze provést také snadnější a také bezesporu méně bolestivými metodami. Které to tedy jsou?

Odstraňte chloupky pomocí cukru a citronu

Jednou z nejlepších a nejpřirozenějších možností odstraňování chloupků je pomocí směsi cukru a citronu. Stačí tak zcela jednoduše tyto dvě ingredience smíchat v hrnci tak, aby vytvořily hustou a lepivou směs. Tu přiveďte na středním ohni k varu a poté nechte mírně vychladnout. Pořád ještě teplou směs naneste na místo, ze kterého chcete chloupky odstranit a nechte zaschnout. Poté jednoduše sloupněte a uvidíte, že nechtěné ochlupení bude pryč.

Fotografie: Freepik

Účinná směs čočky a brambor

Možná to spíše zní jako začínající recept na polévku, ale není tomu tak. Čočka a brambory jsou totiž účinnými surovinami pro odstranění nechtěných chloupků. Stačí tedy tyto dvě ingredience smíchat, povařit a rozmixovat do husté pěny. Hotovou směs opět ještě za tepla naneste na požadované místo, nechte 30 minut zaschnout a poté opláchněte. Spolu s pěnou zmizí také chloupky a s nimi i váš pomyslný problém.

Fotografie: Freepik

Dvakrát týdně banány a ovesné vločky

Opět to možná bude znít jako začínající recept na zdravou snídani, jedná se však o přírodní a bezbolestnou depilaci. Rozmačkaný banán stačí smíchat s uvařenými ovesnými vločkami a vytvořit tak (na pohled chutnou) kaši. Tu poté opět naneste tam, kde je potřeba a po dvaceti minutách smyjte vlažnou vodou a uvidíte, že chloupky jsou jako zázrakem fuč. Zbytek směsi jako bonus můžete osladit a sníst.

Bazalka a cibule jako zpomalení růstu chloupků

Dalším tipem pro odstranění chloupků je vytvoření této (pro oči možná mírně nepříjemné) směsi. Rozmačkejte cibuli i bazalku a na mírném ohni obě suroviny chvilku povařte. Poté naneste na ochlupenou oblast a nechte působit 20-30 minut podle potřeby. Nakonec smyjte vlažnou vodou a můžete se těšit z výsledku. Pokud však celý postup budete opakovat alespoň 3-4krát do týdne v průběhu jednoho měsíce, růst chloupků se znatelně zpomalí a chloupky budou také jemnější.

Fotografie: Freepik

Kurkuma a růžová voda jako bojovníci proti chloupkům

Posledním způsobem pro bezbolestné odstranění nechtěných chloupků na těle je smíchání kurkumy a růžové vody do husté směsi, kterou poté opět nanesete tam, kde chcete chloupky odstranit. Nechte působit cca 40 minut, dokud celá směs nevyschne a poté jednoduše opláchněte vlažnou vodou. Obě suroviny jsou také protizánětlivé, takže se na pokožce ani nevytvoří podráždění.

Zdroj: Healthline