Naučte se vhodně depilovat nevzhledný knírek nad ústy. Problém, který trápí stále velké množství žen

Fotografie: Depositphotos

Muži, kteří mají knírek, jsou většinou sexy. Ženy se však chloupků pod nosem musí zbavovat depilací. Ta musí být jemná a správně provedená.

Po depilaci může být pokožka mezi nosem a ústy podrážděná i několik dní. Tato část pokožky je totiž opravdu velmi jemná a citlivá. Depilace by tomu proto měla být rozhodně přizpůsobená. Zarudnutí může mít různé příčiny. Mimo jiné je vhodné pokožku po depilaci správně dezinfikovat a vyčistit.

Na co se zaměřit

Důležitý je výběr samotné depilace. Pokud se rozhodnete pro depilační náplasti, je nutné je asi minutu zahřívat v dlaních. Není vhodné používat vysoušeč vlasů na roztátí vosku. Rozpuštěný vosk by totiž mohl mimo jiné odstranit i úlomky epidermis. Stačí proužek jen jemně nalepit a hladký pohyb rukou by následně měl na první pokus veškeré chloupky odstranit. Nemělo by to však být příliš bolestivé.

Fotografie: Freepik

Jestliže vás bolest paralyzuje, nechte tento úkon raději na odbornících. Kosmetička jistě bude vědět, jak správně depilační vosk aplikovat a jak vás bez větší bolesti zbavit ochlupení, které si na obličeji nepřejete. Pokud přeci jen chcete depilaci provádět doma, věnujte pozornost složení vosku. Na některé složky můžete být dokonce alergičtí a reakce je pak opravdu nepříjemná.

Důležitá je délka chloupků

Chloupky by při trhání měly být dlouhé asi půl centimetru. Příliš krátké ochlupení by totiž mohlo být obtížné odstranit a nemá smysl kvůli takovým chloupkům lepit další voskové náplasti na obličej. Pokud takové chloupky máte, je ideální je vytrhnout pomocí pinzety. Od bolesti vám pak může pomoci obyčejná kostka ledu, kterou danou oblast obličeje trochu znecitlivíte a také uklidníte.

Fotografie: Freepik

Po depilaci není vhodné na obličej ihned nanášet pudr. Je důležité vydržet do té doby, než ustoupí zarudnutí kůže. Depilované místo je dobré nejen vyčistit, ale také promastit. Skvěle se hodí jakékoliv přípravky na bázi oliv nebo aloe vera. Právě tyto kosmetické přípravky zklidňují podráždění. Z tohoto důvodu je nejlepší depilovat chloupky na obličeji ve večerních hodinách před spaním. Nebo alespoň tehdy, kdy se nikam nechystáte.

Zdroj: WomensHealthMag