Neuvěřitelné se stalo skutečností: Černošskému páru se narodila bílá modrooká holčička s blond vlásky

Fotografie: Depositphotos

Podoba miminka je až do porodu překvapením. Existují sice moderní vyšetřovací metody, ty ale nedokážou odhalit, jakou barvu pleti bude novorozenec mít. A pak se rodiče diví, co se jim narodilo.

Manželský pár z Nigeru žil už pátým rokem v Londýně, když se rozhodl pořídit si potomka. Město se stalo jejich novým domovem. Již se v něm zabydleli a těšili se na přírůstek do rodiny. Pro oba to bylo jejich první dítě. Podle ultrazvuku se měla narodit holčička, což oba manželé přivítali s radostí. Jaké ale bylo jejich překvapení, když se jejich potomek konečně prodral na svět.

Překvapení v porodnici

Tento příběh se stal už v roce 2010 a obletěl celý svět. Černošskému manželskému páru, Angele a Benjaminovi Ihegboro, se narodila holčička, které dali jméno Nmachi. Překvapivá ale byla barva pleti a očí novorozence. Místo krásného černouška se totiž narodila dívenka s bílou pletí a světlými vlásky a modrýma očima.

Může za to možná dávný předek

Oba manželé mají černou pleť a nepamatují si nikoho z rodiny, kdo by byl míšenec. Je ale možné, že někdo z předků byl běloch, což by nebylo nic divného. A jeho geny se projevily až nyní. Další možností, která se nabízela, byla ta, že by otcem holčičky nebyl Benjamin, ale někdo jiný. To ale sám Ben popřel, protože věřil ve věrnost své ženy. Také se může jednat o genetickou mutaci nebo případ albinismu.

Hlavně, že je zdravá

Novopečení rodiče měli ze své holčičky velkou radost a považují ji za zázračné dítě. Nakonec je přece jedno, jakou barvu kůže jejich dcera má. Všichni lidé jsou si rovni. Oni sami jsou šťastní, že se jim narodil zdravý potomek. A protože při jednom určitě zůstat nechtěli, hned přemýšleli, jestli by i další miminko mělo bílou barvu kůže jako jejich prvorozená dcerka Nmachi.

Zdroj: Fabiosa