Žena si splnila sen o společném potomkovi se svým zesnulým manželem, který tragicky zemřel před 14 měsíci

Fotografie: Freepik

Sára si po seznámení se svým mužem nepřála nic jiného, než založit společně rodinu. Bohužel, osud měl s nimi plány jiné.

Sára se Scottem byli pro své okolí harmonickým párem. Ke štěstí a dokonalému životy jim chybělo jen to, aby společně počali potomka. To se jim bohužel delší dobu nedařilo a tak vyhledali odbornou pomoc. Jen díky tomu si Sára v současné době může užívat radosti mateřství. Cesta k jejímu vymodlenému potomkovi ale nebyla tak jednoduchá, jak se na první pohled zdá. A to hlavně proto, že Scott se narození jejich syna nedožil. 

Fotografie: Pexels

Život mladého učitel skončil zástavou srdce

Po několika letech manželství se Sára dozvěděla smutnou zprávu. Její manžel bohužel podlehl srdeční zástavě. Mohlo by se na první pohled zdá, že snažení Sára bylo u konce, ona se ale rozhodla nevzdat. Díky zásahu doktorů a možnosti moderní medicíny v oblasti reprodukce, rok po smrti svého muže porodila jejich společného syna, Hayse Philipa-Scotta. 

Fotografie: Pexels

Jelikož se jim delší dobu nedařilo otěhotnět přirozenou cestou, rozhodli se pro společnou návštěvu reprodukčního centra. Zde jim bylo sděleno, že přírodní cesta oplodnění je pro ně minimální, vhodným řešením by byla technika oplodnění in vitro. Jedná se o metodu, při kterém je vajíčko ženy oplodněno spermiemi muže mimo její tělo. Postup je jednoduchý, ale mnohdy velmi zdlouhavý a pro ženu nejen nepříjemný, ale i bolestivý. 

Aby byl proces úspěšný, je potřeba jej podpořit hormony

Žena nejprve projde hormonální stimulací vaječníků, aby došlo k dozrání a uvolnění vajíček. Ty jsou následně z jejího těla odebrány a uskladněny ve specializovaných laboratořích, stejně jako spermie muže. Pod mikroskopem je následně vajíčko oplodněno a jakmile je proces úspěšný, oplodněné vajíčko se přenese zpět do těla ženy, kde se z něj vyvine nový člověk. Tato metoda je známá a v reprodukční medicíně využívána od roku 1978. 

Fotografie: Pexels

Ani po smrti manžela se Sára jejich snu o potomkovi nevzdala a nechala se oplodnit spermiemi, které v laboratoři byly uloženy. Podporu k tomuto procesu našla nejen u své maminky, ale také u své tchýně, tedy maminky zesnulého partnera. Celý proces proběhl úspěšně a Sára na svět přivedla zdravého chlapce. Život s ním ji zcela naplňuje a v současné době uvažuje nad tím, že by se stejnou metodou chtěla stát maminkou dvojnásobnou.

Zdroj: Mirror