Byla několik minut mrtvá. Údajně si promluvila s Bohem a dostala od něj odpovědi na všechny otázky

Fotografie: Depositphotos

Život se jí převrátil v den, kdy utrpěla anafylaktický šok. Málem nepřežila. Vrátila se však s neskutečným zážitkem, který jí změnil život navždy.

Penny Wittbrodtová je 52letá zdravotní sestra, s níž se život nemazlil. Roky si v sobě nosila zášť vůči bývalému muži a nepovedenému manželství. Litovala své děti, které tím utrpěly mnoho bolesti. Před 3 lety však zemřela a uviděla vlastní život ze zcela jiné perspektivy. Když se pak vrátila do života, svůj posmrtný zážitek popsala v několika rozhovorech a podcastech.

Rozvod ji trápil mnoho let

Rozvedená byla již mnoho let, přesto, kromě obvyklých starostí, bylo její nepovedené manželství důvodem k častým pocitům viny, zášti, lítosti i nenávisti. Děti byly ještě malé, když ji její manžel opustil. „Bylo těžké vidět, jak si s ním děti po telefonu povídají a pak každý den chodí do schránky, aby zjistily, jestli nedostaly dárek, o němž řekl, že pošle,“ vzpomíná na lítostivé okamžiky, které se jí vracely ještě v době, kdy její děti byly dávno dospělé.

Srovnat se s tímto životním neúspěchem bylo nad její síly. Vše se však jako mávnutím kouzelného proutku změnilo v den, kdy prošla klinickou smrtí. Od mládí měla silnou alergii na měkkýše. Když ucítila nastupující příznaky silné alergie, věděla, že musí okamžitě do nemocnice. Její syn ji tam rychle odvezl, zkolabovala však již na nemocniční chodbě. Několik minut nedýchala.

Stěžovala si Bohu na těžký život

Zatímco dole bojovali o její život, ona opustila vlastní tělo a vydala se nahoru ke světlu. Nejprve viděla babičku, která jí telepaticky řekla, aby se ničeho nebála. Byla ráda, že v obrovském prostoru není úplně sama. Byla ohromena tím, jak věci na druhé straně fungují. Tady jste tvořili pouhou myšlenkou. Na cokoliv si pomyslela, to bylo najednou před ní. Například žluté květy, realističtější než ty na zemi.

„Každá květina měla svou vlastní vibraci, svou vlastní píseň, svou vlastní vůni a chuť. A nemuseli jste se k ní ani přibližovat, abyste to cítili,“ vzpomíná na neuvěřitelný zážitek. Poté se setkala s Bohem a stěžovala si mu na útrapy, které musela ona a její děti vytrpět. Bůh jí odpověděl na každou otázku a ona díky tomu pochopila smysl svého života, ale i těch ostatních.

Vše jsme věděli předem

Dočkala se i vhledu do budoucnosti, kdy viděla svého syna, jak povzbuzuje při fotbale jejího v tu dobu ještě nenarozeného vnuka. Uvědomila si, že pohodlný život není to, co se počítá. My si sem chodíme pro zkušenosti a lekce, které nás posouvají dále. Nikomu se nic neděje bez příčiny. Všichni vědí, jakým traumatům budou muset na zemi čelit. Mají možnost vybrat si rodinu, do níž se narodí, i životní zkoušky, kterými chtějí projít.

„Jsme povoláni jít vpřed, čelit výzvám a sdílet laskavost,“ připomíná Penny. Zážitek jí kompletně změnil život a dnes vnímá žití i vlastní zkoušky ze zcela jiné perspektivy. Kromě hlubokého pochopení, které si z druhé strany odnesla, se také v ten samý den vyléčila z celoživotní těžké alergie. Nabádá ostatní, aby si zkusili vzpomenout, že všechno věděli, než byla jejich mysl při příchodu na tento svět zahalena závojem zapomnění.

Zdroj: Daily Star