Byla prohlášena za mrtvou na 14 minut. Doktorka prý cítila, že strávila 5 let v nebi

Fotografie: Depositphotos

Byla prohlášena za mrtvou na více než 14 minut. Nyní se dělí o to, co v této době spatřila a zažila. Z její zkušenosti mrazí, zároveň ale naplňuje člověka klidem.

Lynda Cramer, která má doktorát z metafyziky, byla prohlášena za mrtvou 6. května roku 2001 a tento stav u ní trval celkem 14 minut. O svůj příběh se do větších detailů podělila až o 22 let později. Podle jejího tvrzení cítí, že strávila „pět let v nebi“. Všechno se stalo v časných ranních hodinách při cestě na toaletu, když nastaly nečekané zdravotní problémy. Záchranáři spěchali, aby jí pomohli, nakonec však mohli jen konstatovat smrt.

Nehoda na toaletě a modré koule

Cramer byla hostem youtubového pořadu Near Death Experiences. Říká, že zatímco lékaři se ji snažili zachránit, cítila se jako v jiné dimenzi. Dle svých slov plula skrze obývací pokoj, zatímco sledovala, co se pod ní odehrává. Můj exmanžel vběhl dovnitř se dvěma záchranáři, mířili přímo k mému tělu,“ popisuje. „Tam, kde jsem se nacházela, uprostřed pokoje, jsem ale nijak nevnímala plynoucí čas.“ Jen sledovala lidi kolem a pod sebou.

Poté, co ji úspěšně resuscitovali, si dokázala přesně vybavit „pobyt v nebi“, který pro ni trval celých 5 let. Uvedla, že tu viděla obrovská pohoří, jež byla 30 000krát vyšší než Mount Everest. Vysvětlovala, že viděla i další věci, které by se na Zemi nikdy nemohly objevit. Do domu přilétly modré koule světla a jen tak kolem ní bzučely. Uvnitř prý byla „čistá bílá energie“. Vybavuje si i další zkušenost, moment, kdy stála na louce plné krásných květin.

Vědecký výklad a společné rysy

„Sledovala jsem pohoří, které bylo 30 000krát větší než Mount Everest,“ uvádí. „Viděla jsem budovy, mrakodrapy. Celá Dubaj proti tomu vypadá jako několik chatiček. Viděla jsem jezera a obrovské panoramatické scény. Takže tam tak stojím, bavím se s lidmi a stávám se jimi nebo čímkoli jiným.“ Zážitek blízké smrti neboli NDE prý vychází z „narušeného vnímání okolí více smysly“. To se má objevovat během krizí.

V momentech, kdy je náš život ohrožen, se podle nich míchají smysly dohromady a vznikají tyto počitky. Ačkoli lidé popisují tyto zkušenosti různě (v pozitivním i negativním slova smyslu), obecné rysy NDE se poměrně shodují. Jde například o vize zemřelých příbuzných, náboženských postav, případně zkušenosti mimo tělo. Častá je právě zkušenost mimo tělo. Někdy ho lidé dokonce vidí a plují nad ním.

Zdroj: Nzherald