20 let se živila jako prostitutka. Promluvila o tom, jaké následky na ní prostituce zanechala

Fotografie: Seedfeeder / Public domain

Díky sociálním sítím můžeme nahlédnout do světa, který by nám byl jinak uzavřen. Mnoho žen se dnes už nestydí o tématu prostituce promluvit. Zjistěte, jaká je realita tohoto povolání.

Jednou z odvážných žen, které se za svou minulost nestydí a jsou o ní ochotné hovořit, je i Ashley Clark Huffman. Ta se věnovala prostituci dlouhých 20 let. Teď odhaluje, co jí tato profese dala i vzala. Sama přiznává, že dnes by se určitě rozhodla jinak. Doufá, že její příběh možná odradí ty ženy, které se rozhodují, zda si prostituci vybrat jako zdroj obživy.

Snaží se vést běžný život

Z jejích krátkých zpovědí jednoznačně vyplývá, že svého rozhodnutí stát se prostitutkou dnes velmi lituje. V době, kdy se tímto povoláním začala živit, byla dokonce vdaná. Manželství tak pochopitelně ztroskotalo a od té doby se ocitala v kolotoči velmi nestabilních vztahů. I když v současnosti vede poměrně běžný život a je ve vztahu se ženou, která její minulost akceptuje, stále se jí nedaří vytvářet si s lidmi kolem sebe dlouhodobá a pevná pouta.

Prozradila i pikantnost, která možná nejvíce lidí zajímá. Kolik mužů asi taková prostitutka může „obsloužit“ během 20leté kariéry? A Ashley přiznala neuvěřitelných 16 000 klientů. Číslo, jež si většina lidí nedokáže ani představit. Že se něco takového propíše do všech aspektů jejího života, se dá předpokládat. Přiznává tak, že trpí těžkými psychickými problémy. Kromě úzkostí a posttraumatické stresové poruchy přiznala i problémy s vlastním libidem, které jí komplikuje partnerské soužití.

Nestojí to za to

Když se ohlédne do své minulosti, má pro mladé ženy jednoznačný vzkaz: Nestojí to za to! Pokud někdo uvažuje o tom, že by se tímto povoláním mohl jednoduše živit, pak je tu Ashley a její příběh, jímž se snaží právě takové dívky opravdu odradit. Ačkoliv se pod jejími příspěvky najde mnoho komentářů, jež Ashley zesměšňují, najde se i dost těch, kteří ji za její odvahu obdivují. Věří také, že její upřímnost může otevřít oči mladé generaci a přesvědčit ji, že prostituce není dobrá volba.

@trashley_anonymous1 #exprostitute #realliferecovery #ThatCloseMessenger #truestory ♬ original sound – Ashley Clark

Ashley se navíc pro tuto práci rozhodla naprosto dobrovolně a obětovala jí i vlastní manželství. Prostitucí se však živí řada žen, ale i mužů, kteří na výběr nemají. O dětské prostituci raději ani nemluvě. Pokud Ashley sama přiznává, že je pro ni velmi těžké žít normálním životem po tom, čím si prošla, jaké následky asi musí pociťovat lidé, již jsou k takové práci nuceni.

Existují organizace, které se prostitutkám snaží pomoci

Mnohdy je společným jmenovatelem sociální vyloučení rodičů, kteří se nezvládají o své děti postarat materiálně ani po citové stránce. Takové děti nebo mladí lidé jsou pak snadné oběti tohoto byznysu. Nemalou roli zde hraje i závislost na návykových látkách, jež nakonec těmto lidem úplně znemožní se ze začarovaného kruhu vymotat.

O tom, že nucená prostituce je problémem i u nás, svědčí několik kampaní podporovaných státem, které v minulosti proběhly. A také vznik několika organizací, jež se pomocí prostitutkám zabývají. V 90 % případů je motivací k prostituci hlavně sociální nouze. Činnost těchto organizací se tak zaměřuje především na to, aby se těmto ženám pokusily zajistit jiný zdroj příjmu a postupně jim pomohly znovu se začlenit do běžného života.

Zdroj: Webniusy