Zapomeňte na klasické čistící prostředky. Ty nejodolnější skvrny z koberce odstraní základní suroviny z kuchyně

Fotografie: Depositphotos

Koberce jsou nedílnou součástí mnoha domácností. Ať už to jsou koberce přes celou plochu místnosti nebo pouze kusové, dokáží zútulnit interiér.

Takže takové koberce mají jistě skvělou funkci, nejen, že vyzdobí interiér, ale také dokončí vzhled zvoleného stylu a zahřejí naše chodidla. Občas se přihodí, ještě k tomu, když máte doma malé děti, že na koberec něco vylijete nebo vám na něj spadne něco, co způsobí nevzhlednou skvrnu. V takovém případě nemusíte letět do drogerie a kupovat chemický prostředek, který vám nenabídne jistotu a stoprocentní vyčištění skvrny. Máme pro vás metodu na přírodní bázi, která vám pomůže.

Jak nejlépe odstranit skvrny z koberce

Odolné skvrny, jako jsou ty od mastnoty, inkoustu, krve a jiných odolných produktů, dokážete společně s našim malým návodem vyčistit. První z možností je použití jedlé sody, kterou má každý z nás doma. Má bělící, dezinfekční, ale také deodorizační vlastnosti, které se v těchto případech velmi hodí. Připravte si jeden hrnek jedlé sody, láhev s rozprašovačem a vysavač. 

Fotografie: Pixabay

Nejdříve do rozprašovače nalijte vodu a postříkejte s ní koberec. Následně na něj nasypte jedlou sodu, a to tak, aby byla rozprostřena rovnoměrně. Směs na koberci nechte jeden den působit a druhý den pomocí měkkého kartáče sodu vetřete opatrně do koberce a následně důkladně vysajte. Je také možné pomocí sody a vody vytvořit hustou pastu, kterou jemně rozetřete na koberec a necháte působit. Následně jej vysajte. 

Fotografie: Freepik

Několik dalších možností pro čištění

Někdo z nedostatku času nebo nedůvěry k těmto možnostem, dá přednost parnímu čističi. Jedná se také o velmi efektivní způsob čištění, ale ne všichni si jej můžeme dovolit. Druhá možnost je ta, že si můžeme čistič na jeden den vypůjčit od nejbližší firmy. Pokud ani to nepřichází v úvahu, vezměte na milost bílý ocet. Možná jej v běžných potravinách nekoupíte, ale na druhou stranu vám může nabídnout skvělé čistící vlastnosti. Stačí smíchat půl litru octu, hrnek teplé vody a dvě lžíce mycího prostředku na nádobí.  

Fotografie: Pixabay

Připravenou směs naneste na skvrnu a pomocí houbičky na nádobí krouživými pohyby směs vetřete do koberce. Následně namočte vlažnou vodou a nechte působit. Poté vodou a jemným hadříkem skvrnu vymývejte. Další možností je použití černého mýdla, které seženete v každé drogerii. Nastrouhejte jednu polévkovou lžíci mýdla a smíchejte ho s horkou vodou. Namočte do směsi hadřík a skvrnu vymyjte.

Zdroj: Goodhousekeeping