Čistička vzduchu má v domácnosti spoustu výhod. Proč si ji pořídit?

Udržovat zdravé prostředí, kde žijeme, by mělo být prioritou v každé domácnosti. A to hlavně, pokud máte doma chlupaté domácí mazlíčky, kteří ve své srsti uchovávají spoustu bakterií a nečistot, které se poté uvolňují do ovzduší. A pokud máte doma malé děti, měla by být čistička vzduchu nezbytností.

Čistička vzduchu a astma

Pokud trpíte častými alergiemi či astmatem, čističky vzduchu vám pomohou zmírnit nepříjemné příznaky, jako je kašel a sípání. HEPA filtr dokáže zachytit dráždivé látky jako jsou srst, prach, pyl a další částečky, které jinak pouletují po domácnosti.

Suchý nebo vlhký vzduch

Suchý vzduch také dokáže pěkně potrápit, jelikož způsobuje vysychání sliznic, únavu či dráždivý kašel. Nejenom nám, ale také pokojovým rostlinám suchý vzduch nesvědčí, jelikož potřebují neustálou závlahu. Čistička vzduchu dokáže nejenom bojovat se suchem, ale má také opačný efekt – pomůže i v boji s vlhkým prostředím, plísněmi a vlhkým zdivem.

Domácí miláčci

Nenechte se zmást tím, že zrovna to vaše zvířátko nelíná – hypoalergenního domácího mazlíčka prostě nenajdete. Uvolňují do ovzduší totiž odumřelé částečky kůže a srsti, na které se usazuje prach a pyl. V tomto případě byste měli zvážit nákup čističky s předfiltry nebo s uhlíkovými filtry, které dokážou eliminovat i pachy.

Nevhodné okolí domu

Pokud bydlíte u rušné silnice či poblíž stavby, není moc vhodné nechávat otevřená okna. Bohužel nevětrat, to opravdu není správný způsob. I přes zavřená okna se dokážou dostat škvírami nečistoty z okolí. Čistička vám bude užitečná také v případě, že plánujete rekonstrukci, při níž se prachu opravdu nevyhnete.

Čistička je opravdovým pomocníkem v každé domácnosti.