Cviky na bolavá záda, aneb jak si ulevit od bolesti?

Cviky na bolavá záda představují jednu z nejrychlejších pomocí pro chvíle, kdy vás přepadnou bolesti v zádech, kterými v současné době díky sedavému zaměstnání a nedostatku pohybu trpí stále více lidí – dle statistik až 80%. Bolesti zad nebo krční páteře nejsou vůbec příjemné a mnohým z vás značně komplikují život a to zvláště v případě, kdy prvotní příznaky podceníte a necháte si stav vašich zad jak se říká rozjet. Je důležité si uvědomit, že úkolem páteře je podepírat celou váhu vaší horní poloviny těla a hlavy a zároveň chrání míchu. Jestliže i vás trápí bolest v zádech, se kterou si nevíte rady, doporučujeme vám vyzkoušet osvědčené cviky na bolavá záda – uleví od bolesti a pomohou k lepšímu zdravotnímu stavu.

Cviky na bolavá záda jako prevence

Základem úspěchu je prevence, pod kterou si v tomto případě můžeme představit především pohyb – ať už nejrůznější cvičení nebo například oblíbené plavání, které mnoho lidí preferuje pro jeho jednoduchost a nenáročnost. Za bolestmi v zádech může stát mnoho příčin, ovšem ať už je původce jakýkoli, je důležité nic nepodcenit a svůj stav začít řešit.

Zapomeňte na léky a raději cvičte

Nešvarem mnoha lidí je skutečnost, že ve chvíli, kdy je přepadnou bolesti v zádech, okamžitě sáhnou po léku slibujícím utišení bolesti i nepříjemných pocitů – a to je škoda. Proč si neustále zahlcovat tělo škodlivou chemií, když je daleko lepší a především zdravější řešení? Rozhodně uděláte lépe, pokud si místo zobání tabletek a prášků najdete čas a zaměříte svou pozornost na cviky na bolavá záda. Nevíte-li, jakým pohybům se věnovat, nechte se inspirovat následujícím videem – to vám poradí, jaké pohyby a cviky dělat.

Fotografie publikována se svolením nenetus FreeDigitalPhotos.net

Video: youtube.com