Do zlata by měl dnes investovat skutečně každý

Nepatříte zrovna mezi ostřílené investorky? To vůbec nevadí. Zejména ne dnes, protože dobrou volbou na investování je snad už jen zlato. A při investování do něj skutečně neprohloupíte.

Kam dnes investovat? Na tohle se budete ptát zbytečně, protože na to vám v současné situaci nemá odvahu odpovědět nikdo. Pandemie koronaviru už při první vlně srazila akcie, a i když ceny nemovitostí dlouhodobě rostou, ten, kdo je koupil proto, aby je následně krátkodobě pronajímal, s příchodem koronaviru zaplakal. Zejména jestli spoléhal na pronájem turistům. Nechávat si peníze uložené v bance je úsměvné. I na spořicích účtech jsou úroky již tak mizivé, že to nemá smysl. Jedinou rozumnou investicí, ale zejména formou pro uchování hodnoty majetku se ukazuje být zlato.

Ne každé zlato je investiční

Potěšily jste se, že nejlepší je tedy v dnešní době utrácet peníze za kvalitní zlaté šperky? Tak právě tohle je tradičním omylem amatérů v investování do zlata. Investičním zlatem totiž zlaté šperky nejsou. Jde výhradně o zlaté investiční slitky, které nejspíš znáte především pod názvem zlaté cihly. A pak zlaté investiční mince. Ty si zas nesmíme plést s těmi numismatickými.

Jak tedy investovat do zlata?

Stavte se třeba v numismatické prodejně v pražském Obecním domě, kde prodávají investiční zlato. Tam vám nabídnou zlaté slitky prestižních švýcarských rafinérií, ale i investiční zlaté mince. Ty jsou stále oblíbenější. Do zlata dnes totiž investují i drobní investoři a pro ty jsou mince praktičtější. Umožňují totiž investovat v menším, a stejně tak po menších částkách prodávat. Prodejna má i své webové stránky Zlate-mince.cz.

Proč investovat právě do zlata?

Cena zlata roste právě v krizích – v těch pandemických i ekonomických. Máme tady obě. Zlato se doporučuje jako jistota pro zachování hodnoty majetku, ale v dnešní době i jako jedna z mála možností zúročení vydělaných peněz. V letošním roce dosáhla cena zlata již dvakrát rekordní hodnoty, podle odborníků raketový nárůst ceny zlata není u konce. Krátkodobé, několikadenní či týdenní poklesy ceny by vás neměly znepokojovat. Právě naopak. V tu chvíli je vhodné zlato nakoupit.