Dobrou otázkou je, jaká kritéria by mělo splňovat sportovní oblečení?

Fotografie: Dreamstime

Dnešní doba přímo diktuje rychlý životní styl lidem, aby ještě stíhali i sportovat vedle práce a každodenního shonu v rodině.

Ti šťastnější, kteří to dokáží, se pak cítí spokojenější, vyrovnanější, ale i zdravější. Sportovní oděv je pro každou sportovní aktivitu přímo nezbytný, požadavky na kvalitu a pohodlí jsou přesně stanoveny předními odborníky a profesionály, kteří dobře vědí, co dělají.

Nešlápnete vedle, pokud ve vašem šatníku budete mít funkční sportovní oblečení. Vlastnosti, které jsou u sportovních oděvů nejdůležitější, jsou bezesporu správná velikost a co nejvyšší stupeň pohodlí. Pokud jste teprve ve fázi rozvahy nad tím, zda se sportem začít, tak právě teď nastal ten správný čas zjistit, který oděv si vybrat pro sport, který vám tak učaroval. Rozhodnete-li se navštěvovat fitness centra, na některé druhy cvičení v tělocvičně vám bude  stačit jen pohodlná tepláková souprava, funkční triko a tenisky. Pokud se však rozhodnete pro outdoorové sporty, vrchního oblečení budete potřebovat samozřejmě víc.

Máme pro vás skvělé pánské a dámské sportovní mikiny

Pohodlné a přiléhavé sportovní mikiny patří mezi nejuniverzálnější kousky v pánských i v dámských sportovních šatnících. Trendy – jsou už poměrně dlouho a i v nejbližší budoucnosti to tak zřejmě i zůstane. Žhavým trendem je v současnosti potisk, a to kdekoli na oblečení, takže i na sportovních mikinách nachází své široké využití. Skalní fanoušci a milovníci extravagantnější módy volí dámské či pánské mikiny s výrazným potiskem po celé ploše, kterou nemáte šanci přehlédnout. Můžete si vybrat z různých motivů – od nápisů, přes geometrické vzory, až po abstraktní malby. IN jsou také jednobarevné pánské a dámské mikiny s dekorativním lemováním, které naopak vábí svou jemností a decentností. Řadí se tak do kategorie elegantní sportovní módy, která má také mnoho svých nadšenců. Jsou lidé, kteří preferují mikiny s dlouhými rukávy, jiní zase bez rukávů, ale velkou výhodu mají zejména ty s kapucí. Toto sportovní oblečení lze volit bez zipu, s polovičním zipem nebo se zipem po celé délce.

Podceňovat spodní sportovní prádlo se nevyplácí!

Hlavní roli pro sportovní oblečení hraje nepochybně sportovní spodní prádlo. Pokud si ho budete vybírat, buďte obzvláště prozíraví a opatrní, nevyplatí se totiž na tomto oblečení šetřit. Pro ženy je velmi důležité mít na sportování pevnou sportovní podprsenku nebo bolerko a v neposlední řadě jsou důležité také spodní kalhotky, ale i ponožky. Směle vám v tomto případě můžeme jen doporučit Nike ponožky, které skvěle pohlcují vlhkost a ergonomicky kopírují tvar nohou. Je nezbytné vědět, že kvalitní spodní prádlo a ponožky zajistí sportovci komfort při dlouhodobém cvičení podobně jako vhodná sportovní obuv. Obuv by měla být vzdušná, měkká a pohodlná. Je velmi důležité, aby měla správnou délku a šířku, také hmotnost a nezapomeňme také na kvalitní materiálové složení. Z výsledků dlouhodobých zkušeností profesionálních sportovců je zřejmé, že nelze doporučit materiály, které jsou příliš tvrdé a nejsou schopny se nohám sportovce přizpůsobit, což může vést i ke zdravotním potížím, a proto je dobré takovou obuv nepodcenit.